Úterý 26. října. Svátek má Erik.

O2 Czech Republic končí špatný týden s více jak 8% ztrátou

Investice 16.11.2018 | 17:03 0 Komentářů

Americké akcie vstoupily do dnešního obchodování mírným poklesem, když index S&P 500 aktuálně ztrácí necelou jednu desetinu procenta. Z předchozích propadů se pomalu zotavují energetické tituly, které podporují opětovně rostoucí ceny ropy. Celý sektor otevřel růstem o jedno procento.

Na trzích ale stále panuje nervozita kolem vyjednávání obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. V posledních pěti dnech prozatím ztrácí 1,9 % a s největší pravděpodobností v červeném uzavře celý týden.

Evropské akciové trhy ovlivnily v závěru týdne především rezignace britských ministrů v souvislosti s jednáním o podmínkách brexitu. Rozepře na politické scéně tak vedly k propadům akciových indexů. Nejsledovanější britský index FTSE100 po dnešním povzbudivém začátku, kdy rostl o tři čtvrtě procenta, uzavírá týden se ztrátou třetiny procenta. Za celý týden se jeho ztráty prozatím dostaly až k 1,3 %, kdy z počátku týdne negativní roli sehrály i klesající ceny ropy. Ty se v jeho druhé polovině mírně zotavily, což propady akcií koriguje.

Pražský parket páteční seanci uzavřel v červené nule. Na jedné straně se nedařilo především pojišťovně VIG, která přišla o více jak dvě procenta, na druhé byl dnes nejziskovějším ČEZ s růstem o 1,2 %. Největší pozornost na sebe ale strhly akcie O2 Czech Republic, které po vyřazení z indexu MSCI pro Českou republiku pokračovaly i dnes v propadu (-1,3 %). Za celý týden přišly o 8,4 %. Příští týden ve středu operátor zveřejní výsledky hospodaření za třetí kvartál letošního roku. Uvidíme, zda překvapí a nepomůžou akciím k návratu na vyšší úrovně. Index PX si v celém týdnu pohoršil o 0,8 %.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.