CZK/€ 25.200 +0,18%

CZK/$ 23.143 +0,22%

CZK/£ 29.467 +0,04%

CZK/CHF 26.168 -0,02%

16. 11. 2018

0 komentářů

O2 Czech Republic končí špatný týden s více jak 8% ztrátou

 

Americké akcie vstoupily do dnešního obchodování mírným poklesem, když index S&P 500 aktuálně ztrácí necelou jednu desetinu procenta. Z předchozích propadů se pomalu zotavují energetické tituly, které podporují opětovně rostoucí ceny ropy. Celý sektor otevřel růstem o jedno procento.

Loading



 

Na trzích ale stále panuje nervozita kolem vyjednávání obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. V posledních pěti dnech prozatím ztrácí 1,9 % a s největší pravděpodobností v červeném uzavře celý týden.

Evropské akciové trhy ovlivnily v závěru týdne především rezignace britských ministrů v souvislosti s jednáním o podmínkách brexitu. Rozepře na politické scéně tak vedly k propadům akciových indexů. Nejsledovanější britský index FTSE100 po dnešním povzbudivém začátku, kdy rostl o tři čtvrtě procenta, uzavírá týden se ztrátou třetiny procenta. Za celý týden se jeho ztráty prozatím dostaly až k 1,3 %, kdy z počátku týdne negativní roli sehrály i klesající ceny ropy. Ty se v jeho druhé polovině mírně zotavily, což propady akcií koriguje.

Pražský parket páteční seanci uzavřel v červené nule. Na jedné straně se nedařilo především pojišťovně VIG, která přišla o více jak dvě procenta, na druhé byl dnes nejziskovějším ČEZ s růstem o 1,2 %. Největší pozornost na sebe ale strhly akcie O2 Czech Republic, které po vyřazení z indexu MSCI pro Českou republiku pokračovaly i dnes v propadu (-1,3 %). Za celý týden přišly o 8,4 %. Příští týden ve středu operátor zveřejní výsledky hospodaření za třetí kvartál letošního roku. Uvidíme, zda překvapí a nepomůžou akciím k návratu na vyšší úrovně. Index PX si v celém týdnu pohoršil o 0,8 %.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investice do větru. Investoři sází i na plovoucí větrné elektrárny

Na výrobu elektřiny z větrných elektráren na moři spoléhá řada přímořských států s vhodnými podmínkami pro jejich výstavbu. Přestože jsou náklady na jejich výstavbu více než dvojnásobné oproti pevninským větrným elektrárnám při srovnání jejich sdružené ceny energie LCOE, mají řadu neoddiskutovatelných výhod.

Text: Filip Kučera

02. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *