Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

O víkendu dostali obchodníci chuť na akcie

Investice 29.10.2018 | 19:46 0 Komentářů

Akciovým trhům se dostalo živé vody. Evropské akcie poté, co v minulém týdnu podle indexu Stoxx 600 ztratily 2,5 %, dnes přidávají 1,5 %. Obchodníci nakupují napříč všemi sektory s výjimkou maloobchodních řetězců, jejichž index se nachází necelou jednu desetinu procenta pod pátečním zavíracím kurzem. Největší zájem je o akcie finančních domů, prodejců luxusního zboží a telekomunikací, když se jejich hodnota během dneška zvýšila o více jak dvě procenta.

Se zisky vstoupily do dnešní seance i americké akcie, když index S&P 500 posiluje o zhruba jedno procento. V plusu se nacházejí všechny sektory v čele s finančními domy (+1,9 %). Za globálním apetitem po akciích nestály žádné nové zásadní zprávy, spíše investoři začali vstupovat do nových pozic za příznivějších nákupních cen.

Pražský parket nezahálel a index PX si dnes polepšil o více jak dvě procenta (+2,3 %). Tím se dostal do první desítky nejvíce rostoucích světových akciových indexů. Přes dvě procenta si dnes připsalo hned osm společností v čele s mediální skupinou CETV (+4,0 %). Bez zájmu se dnes obchodovaly akcie Philip Morris ČR, které uzavřely o 0,1 % níže. Obchodní aktivita nebyla nijak zvláště vysoká, když v hlavní části dne se zobchodovaly akcie pouze za necelých 400 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.