Středa 22. září. Svátek má Darina.

Novým výkonným ředitelem Patria Corporate Finance bude Marek Rehberger

Investice 26.10.2016 | 13:20 0 Komentářů

Společnost Patria Corporate Finance, a.s. mění své vrcholové vedení – novým výkonným ředitelem se v říjnu stal Marek Rehberger, který do Patria Corporate Finance přechází z ČSOB. Dosavadní dlouholetý ředitel Tomáš Klápště po 20 letech ve skupině Patria na konci letošního roku z vlastního rozhodnutí odchází. 

„Jsem přesvědčený o tom, že pod vedením M. Rehbergera tým Patria Corporate Finance naváže na dosavadní úspěchy a ve spolupráci s ČSOB nabídne našim klientům zajímavé portfolio produktů a služeb,“ uvedl ředitel skupiny Patria Jiří Vyskočil.

     Marek Ditz, člen představenstva ČSOB a vrchní ředitel, k tomu dodává „Služby pro korporátní, firemní a bohatou privátní klientelu patří mezi tradičně silné, prioritní a dynamicky rostoucí aktivity skupiny ČSOB. Přes vysokou konkurenci se nám dlouhodobě daří zvyšovat tržní podíl a za poslední rok se nám podařilo vyrůst v objemu poskytnutých úvěrů o více než 10 %. Poradenské služby Patria Corporate Finance v oblasti fúzí a akvizic zůstanou nadále důležitou součástí nabídky skupiny ČSOB našim firemním zákazníkům. Jsem rád, že tým Patrie osvěží příchod zkušeného bankéře, který může stavět na velmi dobré reputaci Patrie na trhu. Věřím, že naši klienti do budoucna ocení mnohem větší propojení služeb Patria Corporate Finance s dalšími službami skupiny ČSOB pro firemní klienty.

     Marek Rehberger vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na bankovnictví a podnikové finance. Do ČSOB nastoupil v roce 2000 do týmu zaměřeného na restrukturalizaci aktiv převzatých po pádu Investiční a Poštovní banky. S poradenstvím v oblasti fúzí a akvizic pro velké firmy má Marek Rehberger bohaté zkušenosti. Mimo jiné v minulosti odpovídal za dojednání smlouvy mezi ČSOB a Českou poštou v roce 2005 a za získání smlouvy pro ČSOB na výběr mýtných poplatků v České republice. Z typických M&A transakcí lze zmínit akvizici dvou penzijních fondů (Zemského a Hornického), akvizici 50% podílu v ČSOB Faktoringu a odkup podílů minoritních akcionářů ČSOB. Marek Rehberger se také podílel na přípravách na uvedení akcií ČSOB na veřejný trh a v poslední době byl na straně ČSOB zodpovědný za vytváření nových služeb a obchodních modelů ve spolupráci s externími partnery.

Marek Rehberger je ženatý a má 2 syny. K jeho koníčkům patří sport, zejména cyklistika, lyžování a fotbal.

Tisková zpráva: Patria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.