Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Novým místopředsedou ČSÚ bude Roman Bechtold

Investice 09.08.2016 | 13:55 0 Komentářů

Novým místopředsedou Českého statistického úřadu se stane Roman Bechtold. Jmenován bude k 1. září 2016. Odpovídat má především za činnost Krajských správ ČSÚ. 

Doposud působil 54letý Roman Bechtold na pozici ředitele Krajské správy ČSÚ v Ústí nad Labem. V Úřadě pracuje celou svou profesní kariéru, 33 let. „Roman Bechtold je velmi zkušený manažer, pro něhož je řádné zajištění činnosti a chodu ČSÚ nejvyšší prioritou. Přesvědčil mě svými odbornými i morálními kvalitami. Jsem si jistá, že Krajské správy, jejichž činnost bude řídit a koordinovat, budou pod jeho vedením fungovat efektivně, maximálně spolehlivě a bezproblémově,“ sdělila předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

Roman Bechtold se odborně zaměřuje zejména na problematiku terénních zjišťování a regionálních analýz. Zkušenosti má ale i se statistikou cestovního ruchu, cen, zemědělství, nemocnosti a úrazovosti, demografie, peněžnictví a pojišťovnictví, odpadů apod. Byl také zodpovědný za řízení, přípravu a organizaci Sčítání lidu, domů a bytů 2001 v Ústeckém kraji. Kromě toho je několik let krajským gestorem voleb. „Těším se na to, že nyní budu mít možnost více ovlivnit chod Úřadu. Nejdříve ale musím zjistit, jaké jsou aktuální personální, pracovní a technické podmínky na jednotlivých Krajských správách. I když si o tom samozřejmě vzhledem ke své dosavadní funkci ředitele krajského pracoviště ČSÚ v Ústí nad Labem umím udělat představu,“ uvedl Roman Bechtold.

ČSÚ má dva místopředsedy. Do funkce je jmenuje předsedkyně Úřadu. Roman Bechtold ve funkci nahrazuje Evu Bartoňovou, která odchází do důchodu. ČSÚ jí tímto děkuje za její více než dvouleté působení a činnost, kterou ve prospěch Úřadu vykonala.

Tisková zpráva: Český statistický úřad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.