CZK/€ 25.305 -0,06%

CZK/$ 23.413 +0,02%

CZK/£ 29.594 +0,24%

CZK/CHF 25.911 +0,38%

01. 09. 2021

2 komentáře

Nový zajištěný fond Protective 13 skupiny KB láká na garanci a investice v eurozóně

 

Komerční banka s KB Pojišťovnou otevírají nový zajištěný fond Protective 13, který investuje v eurozóně. Upisovací období trvá až do 3. prosince 2021.

Loading



 

Ekonomika eurozóny by podle odhadů ekonomů měla v letošním roce růst o 4,8 %, v roce 2022 pak
o 4,5 %. Dařit se má i České republice s růstem 4,5 % v roce 2022. To po propadu v loňském roce přináší velké příležitosti. „Svět se pomalu vzpamatovává z pandemie a ekonomiky ožívají. Právě nyní je tak ideální příležitost využít apetitu trhů po růstu a zúročit úspory, které Češi mají vlivem odložené spotřeby. Otevíráme proto s Komerční bankou zajištěný fond Protective 13, který investuje v rostoucí Evropě,“ uvádí David Leiss, ředitel oddělení Produktového vývoje KB Pojišťovny.

Nový zajištěný fond Protective 13 investuje v eurozóně v rámci indexu EURO STOXX 50. Ten je předním evropským indexem akcií největších a nejziskovějších společností v eurozóně, které jsou obchodovány na světových burzách. Index zahrnuje celkem 50 akcií z 8 zemí: Belgie, Finska, Francie, Německa, Irska, Itálie, Nizozemska a Španělska. Zajištěný fond Protective 13 navíc přináší 100 % garanci návratnosti vložených prostředků a je otevřený v rámci investičního životního pojištění Vital Invest novým i stávajícím klientům. Upisovací období končí 3. prosince 2021, splatnost fondu je v roce 2027.

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mohou investoři najít ziskovost v akciích obranného průmyslu

Investoři často hledají výnosy v akciích obranných společností v období zvýšeného geopolitického napětí, jelikož jsou tyto společnosti připraveny těžit ze zvýšených vládních výdajů na obranu a bezpečnostní opatření. V roce 2024, kdy geopolitické napětí stále pokračuje, by akcie obranných společností mohly být pro investory atraktivní příležitostí. Zde […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 03. 2024

Komentář: Šílenství měnové politiky

Současná měnověpolitická „sezóna“ začala v roce 2022, kdy centrální bankéři v západních vyspělých ekonomikách začali zvyšovat sazby, aby bojovali proti inflaci. Trvalo jim několik let, než se dostali tam, kde jsou dnes. Zda bylo jejich úsilí úspěšné, nám pravděpodobně napoví několik příštích měsíců a další období.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Gajdoš

    22 listopadu, 2021

    Pan ředitel produktového vývoje KB David Leiss by měl vrátit diplom ze školy a jít odhadovat počasí na Sněžku! Úředníci KB šíří jeho představy mezi klienty. Udělal jsem chybu a nechal si poradit od úřednice v bance. Do fondu Protective 11 jsem v lednu 21 vložil 355tis. abych v listopadu 21 zjistil, že hodnota je o 38tis. nižší. Je to vázáno do roku 2027 a jestli se to vzpamatuje, tak se dám na modlení. Divím se, že tento produkt je zařazen do „2“ stupně rizikovosti. Mám jen selský rozum (maturitu), ale tento produkt je ekonomický paskvil. Je mi jasné, že bezúhoně už z toho nevycouvám.

    Odpovědět

  • Karel

    23 listopadu, 2021

    Naopak je to vymyšlené dobře. Funguje to tak, že např. za 98% investice fond nakoupí dluhopis s výnosem 2%. To je těch garantovaných 100% (minus poplatky). Za zbylá 2% se uzavře sázka (opce) na růst nějakého akciového indexu. Když sázka vyjde, (opce se uplatní), banka získá výhru, ale vám vyplatí max. 20%. Pro vás je to výnos 3,08% p.a.
    Když sázka nevyjde (opce se neuplatní), vy proděláte na poplatcích, viz Klíčové informace. Pro banku je to vždy výhodné.

    Jestli máte selský rozum, nikdy si nenechte radit od úředníků v bance a nikdy neinvestujte do garantovaných fondů. 🙂

    Odpovědět