Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Nový fond Pioneer Investments nabízí potenciál rozvíjejících se trhů a dividendový výnos

Zajímavou příležitost v podobě nového dluhopisového podfondu z lucemburské rodiny Pioneer S.F. aktuálně nabízí investiční skupina Pioneer Investments. Pioneer S.F. – Emerging Markets Bond 2019 s roční výplatou dividend využívá atraktivního potenciálu ekonomik rozvíjejících se trhů. Investoři v České republice mají navíc jedinečnou možnost vybírat z měnově zajištěných tříd a to jak v českých korunách, tak v eurech. Upisovací období fondu bylo zahájeno 9. června a na trh bude uveden 21. července. 

 „Region rozvíjejících se trhů už nenese nálepku spekulativních investic, naopak postupně získává respekt ratingových agentur,“ říká Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR, a dodává: „Pioneer S.F. – Emerging Markets Bond 2019 osloví především investory, kteří požadují vyšší výnos, než jaký nabízejí státní dluhopisy, a ocení každoroční vyplácení dividend. Nespornou výhodou je i měnově zajištěná třída do české koruny.“

Portfolio může nabídnout rozložení rizika do zhruba 40 až 50 dluhopisů různých emitentů, přičemž musí splňovat náročná kritéria fondu – především výplatu pravidelného výnosu a pětiletou splatnost. Cílem fondu je držet dluhopisy až do splatnosti, investiční tým má nicméně možnost aktivně reagovat na změnu podmínek a aktivně zajistit nebo nahradit určitou pozici v portfoliu. Výhodou tohoto přístupu je relativně přesný odhad budoucího výnosu pro klienta. Výše budoucího hrubého výnosu fondu je aktuálně odhadována kolem 5 % p.a.

Upisovací období pro Pioneer S.F. – Emerging Markets Bond 2019 trvá od 9. 6. do 18. 7.2014 asamotný fond zahájí činnost 21. července.  Minimální investice je stanovena na sto tisíc korun nebo 3 500 eur (případně měnový ekvivalent).

Investiční tým fondu je složen ze zkušených odborníků na dluhopisy rozvíjejících se trhů a na dluhopisy s vysokým výnosem: Portfolio manažery jsou Yerlan Syzdykov, který se rozvíjejícím se trhům věnuje po celou dobu svého působení ve skupině Pioneer Investments od roku 2000, a Paul Nash, který v oboru investic působí již 17 let a zaměřuje se zejména na dluhopisové fondy s fixním datem splatnosti. V Pioneer Investments působí od roku 2008 jako člen týmu pro dluhopisy rozvíjejících se trhů a dluhopisy s vysokým výnosem.

Portfolio manažer fondu Yerlan Syzdykov,který je ve skupině Pioneer Investments zároveň ředitelem pro dluhopisy rozvíjejících se trhů a dluhopisy kategorie high yield, vidí v odolnosti dluhopisů rozvíjejících se trhů tři hlavní faktory: „Nejdůležitější roli při řízení příležitostí a rizik spojených s investováním na těchto trzích hraje pochopení rozdílných výzev, kterým tyto trhy čelí, monitoring dat s identifikací domácích a externích rizik dané země a sledování opatření a reforem, které tyto země implementují. Právě vstupujeme do nové fáze vývoje rozvíjejících se trhů a investování do této třídy aktiv vyžaduje nové myšlenkové přístupy.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.