CZK/€ 23.810 +0,17%

CZK/$ 21.657 -0,65%

CZK/£ 26.656 -0,89%

CZK/CHF 23.820 +0,08%

03. 04. 2013

0 komentářů

Subjekty:

Nový fond ČSOB investuje do rozvíjejících se trhů

 


 

„Spotřebitelů na rozvíjejících se trzích je příliš mnoho a mají příliš velký potenciál na to, abychom je mohli ignorovat. Růst světové populace z 98 % táhne růst počtu obyvatelstva v rozvíjejících se zemích, proto nabízejí příležitost, kterou se velké korporace snaží využít. Cílem nového fondu ČSOB Dobyvatelé nových trhů 1 je těžit z úspěchu těchto firem a přinést investorům nadprůměrné zhodnocení,“ říká Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

Dobyvatelé nových trhů jsou velké nadnárodní firmy, které sídlí v rozvinutých zemích, ale jejich investice směřují především do rozvíjejících se zemí. V těch vidí velkou příležitost pro další růst svých aktivit. V rozvíjejících se zemích je mnoho spotřebitelů, kteří mají velký potenciál – je zde na vzestupu střední třída, která mění svůj životní styl směrem k západním standardům. Mezi společnosti, které tohoto potenciálu plně využívají, jsou například McDonald’s, Johnson & Johnson či Nestlé.

Optimum Fund ČSOB Dobyvatelé nových trhů 1 je fond zajištěný do výše 95 % investované částky. Výnos fondu je vázán na koš 30 akcií, z nichž minimálně polovinu tvoří právě společnosti se slibným potenciálem růstu a s expanzí na rozvíjející se trhy. Fond nabízí možnost dosažení maximálního výnosu ve výši až 80 % (10,8 % ročně) za dobu svého trvání.

Maximal Invest ČSOB Silných společností 1 je unikátní fond ve své kategorii, jelikož nabízí 100% ochranu investice a pojištěním pro případ smrti následkem úrazu zdarma až do výše 500 tisíc korun. Svou jednoduchostí dokáže překlenout období, které může být charakterizováno prodlevami v dědické agendě vzhledem k novele občanského zákoníku.

Právě část zákoníku, která se zabývá děděním, zažije mnoho změn. Vzniknou nové instituty, jako svěřenecký fond, a to bude nesporně provázeno obdobím jistého zpomalení právních procesů. Novela občanského zákoníku má stovky ustanovení a všichni zúčastnění, tzn. soudci, notáři či advokáti se s tím budou muset vypořádat. Nový fond Maximal Invest je díky své jednoduchosti a diskrétnosti ideální pro nastávající období,“ říká Aleš Jorda z útvaru Spoření a investice ČSOB.

REKLAMA

Z předchozího měsíce zůstávají v nabídce tyto fondy:

Optimum Fund ČSOB Globálního růstu +14 je fond umožňující podílet se na zisku z akciových trhů se zajištěním návratnosti investované částky ke dni splatnosti. Výnos je vázán na koš 30 akcií společností z celého světa, vybraných na základě rozsáhlých analýz investičních specialistů. Fond může dosáhnout zhodnocení až 60 % za dobu trvání fondu.

Global Partners ČSOB Portfolio Pro květen 95 je smíšený fondy ze skupiny fondů typu Portfolio Pro, které upravující své složení v závislosti na aktuálním vývoji na trzích. V případě poklesu na světových trzích v průběhu jednoho roku uskuteční fond kroky, které směřují k zabránění poklesu jeho ceny pod stanovenou hraniční hodnotu (95 %). Ta je stanovena vždy jednou ročně, v tomto případě ke konci dubna. Fond nemá zajištěnou návratnost investice ani minimální výnos.

Optimum Fund ČSOB Globálního růstu EUR 1 je zajištěný fond, vhodný pro eurové investory, kteří chtějí využít potenciálu výnosnosti akcií a zároveň chtějí mít své prostředky zajištěny. Výnos fondu je vázán na výkonnost koše 30 akcií, které odráží široké spektrum celosvětové ekonomiky. Celkový maximální výnos za dobu trvání fondu je maximálně 60 % (8,49 % ročně).

Odhady výnosů nezaručují skutečnou výkonnost fondů v budoucnu. Hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacená částka muže být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná.

REKLAMA

Hlavním cílem podílového fondu je zajistit podílníkům nejvyšší možný výnos, a to investováním do převoditelných cenných papírů a likvidních aktiv. Druhotným cílem fondu Optimum Fund ČSOB Dobyvatelé nových trhů 1 je vyplatit investorovi nejméně 95 % investované částky ke dni splatnosti.

Zajištění hodnoty investice a výnosu u zajištěných fondů se váže ke dni splatnosti fondu (den odkoupení podílů od investorů při zániku fondu) s tím, že pokud nedojde ke splnění závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů držených v portfoliu fondu, vyplacená částka může být nižší než hodnota zajištěné části investice.

Podrobné informace o zajištěných fondech včetně podstaty jejich zajištění naleznete na stránkách www.csob.cz, případně u bankéřů na pobočkách ČSOB.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investorské chyby: Jak investovat a nepřijít na buben

Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a poslední roky jsou toho ukázkovým příkladem. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

31. 01. 2023

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *