CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.707 +0,19%

CZK/£ 29.516 +0,05%

CZK/CHF 26.084 +0,21%

29. 12. 2014

0 komentářů

Novoroční předsevzetí si dá každý druhý Čech, tři čtvrtiny z nich se budou týkat financí

 


 

77 % Evropanů, kteří si dávají novoroční předsevzetí, plánuje zlepšit své finanční návyky. Nejčastěji se finanční předsevzetí objevují v Turecku (90 %) a ve Francii (83 %). Na druhé straně žebříčku jsou pak Britové a Rakušané, mezi nimiž si dává finanční závazky na začátku roku 68 %, což je stále více než dvě třetiny obyvatel. V České republice je to 72 %.

„Je vidět, že finanční otázky jsou pro velké procento Evropanů, potažmo Čechů, důležité. Snahy o vyšší úspory, lepší zvládání rodinného rozpočtu a zbavování se dluhů jsou velmi rozumná předsevzetí, která lze při dodržení určitých pravidel a osobní disciplíny dodržet,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank, a doplňuje: „Dostát těmto novoročním metám může být snadnější, pokud je rozdělíte na více menších částí nebo kratších časových úseků, požádáte o pomoc a podporu své blízké a za naplnění cíle si stanovíte malou, ale motivující odměnu. Pokud tato jednoduchá pravidla dodržíte, můžete se v příštím roce přidat na stranu více než poloviny Čechů, kteří svá předsevzetí opravdu splní.“  

Nejčastějším finančním předsevzetím Evropanů je více spořit (40 %), kontrolovat výdaje (30 %) anebo snížit zadlužení (24 %). Být spořivější si přejí nejčastěji Britové (54 %), lépe kontrolovat své výdaje naopak chtějí obyvatelé Lucemburska (45 %). Snižovat zadlužení má pro rok 2015 v plánu 35 % dotazovaných v Turecku. Mezi Čechy je nejčastějším finančním novoročním předsevzetím více spořit (41 %). Jako další cíle uvedla asi čtvrtina respondentů kontrolu výdajů (27 %) a snižování dluhů (24 %).

Finanční novoroční předsevzetí si dávají nejčastěji mladší Evropané do 34 let (více než 80 %), naopak lidé nad 55 let jsou k plnění finančních závazků shovívavější a podobné přísliby si dává „jen“ 69 % z nich. Tři čtvrtiny Nizozemců zvládnou svá předsevzetí splnit, zatímco v Itálii, Turecku a Polsku jim nedostojí ani polovina. V České republice plní své sliby 54 % lidí.

Průzkum byl proveden na přelomu října a listopadu ve 13 zemích Evropy na vzorku 12 743  lidí. Průzkum provedla agentura Ipsos.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Proč v ČR končí služby osobního bankovnictví ING? Klienti mohou ještě do 15. 8. přejít k Raiffeisenbank

ING už začátkem roku oznámila, že v srpnu 2021 ukončí své služby osobního bankovnictví v České republice. ING zůstane v Česku nadále aktivním poskytovatelem služeb korporátního bankovnictví a bude nedílnou součástí sítě korporátního bankovnictví regionu EMEA. Od 16. 7. už je možné sjednat nabídku pouze na pobočce […]

Text: Daniel Mareš

30. 07. 2021

Analýza fondu: ING International Český fond obligací

Nejen na přepážkách v bance a ve finančně poradenských společnostech se v současné době láká na výnosy dluhopisových fondů z uplynulých let. Často se uvádí jako bezpečné alternativy spořicích účtů. Má klasický zástupce českých státních dluhopisů ING International Český fond obligací vyšší potenciál?

Text: Jan Valášek

26. 11. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *