Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Novinky v pojištění schopnosti splácet

Pojištění Sberbank 05.12.2018 | 15:02 0 Komentářů

Sberbank spouští od prosince nové FÉR pojištění schopnosti splácet ke spotřebitelským úvěrům, které přináší hned několik významných novinek na trhu a zajistí klientům výrazně lepší pojistné podmínky a krytí v případě nečekaných životních situací.

„Společně s pojišťovnou BNP Paribas Cardif přinášíme na trh řadu novinek a výhod v oblasti pojištění schopnosti splácet, které u tohoto typu pojištění zatím nikdo neposkytuje,“ uvádí Petra Páralová, produktová manažerka pojištění Sberbank CZ. „Při nastavování produktu jsme se zaměřili zejména na úpravu výluk tak, aby většině klientů byla při uplatnění nároku na pojistné plnění pojistná událost uznána a bylo jim plněno.“ Pojistné plnění u rizika pracovní neschopnosti, ale i ztráty zaměstnání, je navíc nově klientům vypláceno zpětně od počátku pojistné události. „V rámci rizika ztráty zaměstnání je to další novinka, kterou klient nikde jinde v tuto chvíli nenajde,“ dodává Petra Páralová.

Pojišťovna kompletně odstranila z výluk všechna psychiatrická onemocnění. Dále klientům, kteří se léčili nebo se při sjednání pojištění léčí s nějakým onemocněním, plní všechny pojistné události související s tímto onemocněním, a to již po 12 měsících od sjednání pojištění. Neméně důležitá je i úprava podmínek při nově vzniklých bolestech zad, kdy pojišťovna při prokázání na CT či magnetické rezonanci, plní. Pojišťovna se také zaměřila na úpravu podmínek u rizika ztráty zaměstnání a bude plnit i v těch případech, kdy dá zaměstnavatel klientovi výpověď v průběhu doby určité.

I přes výrazně lepší pojistné podmínky je pojistné poskytováno za příznivou cenu, která je stejná pro všechny bez ohledu na věk a povolání. Navíc není třeba ani vyplňovat žádné zdravotní dotazníky nebo absolvovat zdravotní prohlídky. Za balíček Standard, který kryje riziko pracovní neschopnosti, invalidity III. stupně a úmrtí, klient měsíčně zaplatí 7,5 % z pravidelné měsíční splátky, za balíček Plus, který kryje navíc i riziko ztráty zaměstnání, zaplatí klient 8,9 % ze splátky. Pojištění si mohou sjednat všichni klienti do 65 let, vyjma invalidních klientů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.