CZK/€ 24.430 -0,27%

CZK/$ 23.229 -0,67%

CZK/£ 28.226 -0,04%

CZK/CHF 25.372 +0,06%

19. 09. 2023

0 komentářů

Novinka v portfoliu Bondster. Na trh přichází produkt, který Čechům zajistí důstojné stáří

 

Fintechová P2P platforma Bondster přichází s novinkou s názvem Investiční spoření. Novým produktem ve svém portfoliu chce investiční platforma motivovat Čechy k pravidelnému a dlouhodobému investování do úvěrů s pevným ročním výnosem až 17 %, které jim dokáže zajistit důstojné stáří. Nejistota budoucích důchodů Čechy trápí a dostupné penzijní fondy v poslední letech nedokázaly překonat inflaci a některé dokonce i prodělávaly.

Loading 

České penzijní doplňkové spoření patří ve světě mezi jedno z nejméně ziskových. Společně s vysokými poplatky a nízkým státním příspěvkem nepředstavuje vhodnou a efektivní formu zajištění na stáří. Zároveň žádný z fondů doplňkového penzijního spoření v roce 2022 nedokázal překročit inflaci a Češi tak o část svých důchodových úspor reálně přišli. Investiční platforma Bondster proto přichází s novinkou, která již dle svého názvu, Investiční spoření, nabízí Čechům takovou investiční strategii, která jim pomůže zajistit důstojné stáří.

Novinka Investiční spoření Bondster

Novinka v portfoliu Bondsteru je na trh uváděna s cílem motivovat Čechy k pravidelnému a dlouhodobému investování. Investorům vzniká u nově zainvestovaných prostředků nárok na výplatu speciálního úrokového bonusu ve výši 10 % ze sjednané roční úrokové platby plynoucí z úvěru. Na měsíční bázi bude poté klientům na účet připisována poměrná část úrokového bonusu. Akce začíná v září 2023 a je na dobu neurčitou.

„Pravidelné investování je pro Čechy nejlepším způsobem, jak se samostatně zajistit nejen na stáří. Dlouhodobým investováním části úspor do zajištěných úvěrů zhodnotí investoři své finanční úspory, které budou oproti tradičním produktům, jako jsou penzijní doplňková spoření, odolné vůči kolísající míře inflace,“ komentuje Pavel Klema, CEO české investiční platformy Bondster.

Jak to funguje?

REKLAMA

Investiční spoření Bondster mohou využít nejen stávají investoři platformy Bondster, ale také nově registrovaní uživatelé, kteří s investováním teprve začínají. Po přihlášení do akce se úrokový bonus automaticky aktivuje po uplynutí lhůty šesti po sobě jdoucích měsíců, ve kterých investor každý měsíc vložil a investoval na svůj investorský účet částku ve výši minimálně 2 000 Kč či 80 eur. Následně je úrokový bonus investorovi vyplácen od sedmého kalendářního měsíce, a to za podmínky, že dodrží minimální výši vkladu a investice zmíněných 2 000 Kč či 80 eur.

Nárok na bonus zaniká v případě, že investor v některém z měsíců nesplní podmínku minimálního vkladu jeho zainvestování. Investovat je možné do úvěrů nabízených na primárním nebo sekundárním trhu Bondster, a to do úvěru vedených jak v českých korunách, tak v eurech.

Očekávaný výnos za dlouholetý horizont

Investiční spoření na platformě Bondster přinese investorům v horizontu 20 let, za předpokladu počátečního vkladu 35 000 Kč a následně pravidelného měsíčního vkladu ve výši 2000 Kč, celkem 2 968 243 Kč s očekávaným průměrným výnosem 13,5 % p. a. Investorovi bude zároveň připočten bonus ve výši 67 641, čímž za 20 let dosáhne pravidelným spořením přes 3 miliony korun.

„Spoření formou dlouhodobého a pravidelného investování je klíčem k zajištění finanční nezávislosti a klidu v důchodovém věku. V současné době jsou P2P a P2B investice výjimečným nástrojem, který dokáže nabídnout až dvouciferné roční zúročení a zároveň kvalitní zajištění rizik,“ uzavírá Klema.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Odolnost, refinancování a riziko recese – investiční výhled na čtvrtě čtvrtletí

Trhy zatím prokázaly odolnost vůči hrozbě recese. Není však zdaleka jisté, že tomu tak bude i nadále. Poslední čtvrtletí bývá předzvěstí toho, co přinese rok následující. Společnost Fidelity International nastiňuje tři témata, která budou provázet trhy na cestě do roku 2024.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Investice do větru. Investoři sází i na plovoucí větrné elektrárny

Na výrobu elektřiny z větrných elektráren na moři spoléhá řada přímořských států s vhodnými podmínkami pro jejich výstavbu. Přestože jsou náklady na jejich výstavbu více než dvojnásobné oproti pevninským větrným elektrárnám při srovnání jejich sdružené ceny energie LCOE, mají řadu neoddiskutovatelných výhod.

Text: Filip Kučera

02. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *