CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

03. 05. 2021

0 komentářů

Nové řešení Visa Direct Payouts pro převody peněz

 

Společnost Visa představila novou službu Visa Direct Payouts v rámci své platformy pro platby v reálném čase Visa Direct[1]. Svým klientům a partnerům po celém světě tak Visa nově umožní prostřednictvím jediného připojení odesílat na podporované platební karty domácí platby, a přeshraniční platby také na bankovní účty.

Loading 

„Na rostoucí popularitu digitálního prodeje reagujeme ve Visa inovacemi pro finanční instituce, státní sektor i koncové uživatele a hledáme pro ně nové způsoby, jak posílat a přijímat peníze,“ řekl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Česko, Maďarsko a Slovensko. „Spuštěním Visa Direct Payouts se dostaneme v rámci plateb mezi účty k dalším dvěma miliardám bankovních účtů. Naše řešení vychází z akvizice společnosti Earthport a využívá rozsáhlou a výkonnou síť VisaNet. Zásadně to změní způsob, jak klienti Visa optimalizují pohyb peněz po celém světě.“

Flexibilní rozhraní Visa Direct Payouts zjednodušují často komplikovaný proces spojený s převody peněz přes více sítí a zprostředkovatelů. Nové rozšíření přinese možnost snadného převodu peněz kamkoli, a to prostřednictvím jediného připojení k síti VisaNet, což umožní finančním institucím, fintechům, poskytovatelům převodů peněz a bankám lépe spravovat transakce pro zefektivnění podnikání. Visa Direct Payouts podporuje domácí i přeshraniční platby v reálném čase mezi jednotlivci (P2P), mezi malými firmami (B2SB) a mezi obchodníky a spotřebiteli (B2C)[2]. Do těchto kategorií spadají například výplaty pojistného, platby obchodníkům, rychlejší výplaty pro zaměstnance apod.

Klienti a partneři Visa po celém světě spouštějí nové programy na převody peněz pomocí Visa Direct Payouts.

  • Banka Standard Chartered (Hong Kong) Limited vylepšuje své služby v oblasti digitálních převodů pro své retailové klienty;
  • MoneyGram spouští nové možnosti převodů peněz pro klienty, kteří posílají peníze svým blízkým do zahraničí, nebo je od nich přijímají;
  • KickGlobal, fintech partner Visa, umožňuje prostřednictvím svého platebního nástroje různé platby B2SB a B2C, výplaty pojistného, rychlé finanční vyrovnání pro malé a střední firmy a rychlý přístup ke mzdám pro živnostníky a zaměstnance.

S Visa Direct Payouts nyní Visa Direct poskytuje přístup k 5 miliardám platebních karet a účtů na více jak 200 trzích, podporuje 160 měn a je propojen k 16 sítím podporujících platební karty[3], 65 lokálním sítím automatického zaúčtování (Automated Clearing House – ACH), 7 systémům plateb v reálném čase (Real-Time Payment – RTP) a 5 platebním branám. Pro transakce v rámci Visa Direct nabízí Visa doplňkové služby včetně zabezpečení a tokenizace, které umožní malým a středním firmám i jednotlivcům provádět bezpečné převody, včetně těch zahraničních.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Marcel Gajdoš: Produkty s prémimovým interchange nemáme a zavádět nebudeme

Evropská komise řeší problematiku vysokých mezibankovních poplatků při platbě kartou. Ty dosahují až 1,6 % z každé transakce. „Prémiové produkty vůbec nemáme ani neplánujeme zavádět,“ říká Marcel Gajdoš, regionální manažer pro Českou a Slovenskou republiku společnosti VISA.

Text: Petr Zámečník

17. 07. 2014

Marcel Gajdoš: Praha by se měla poučit v Londýně

Praha v těchto dnech řeší městskou kartu. Tu by mohly nahradit nejen papírové jízdenky, ale i platební karty. „Jsme otevřeni jakémukoli systému, který by zabezpečil možnost využití bezkontaktní EMV karty v dopravě,“ říká Marcel Gajdoš, regionální manažer pro Českou a Slovenskou republiku společnosti VISA.

Text: Petr Zámečník

03. 07. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *