Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Nové pojištění od Allianz ochrání autoškoly i jejich žáky

První nehoda motorkáře ve výcviku, kteří smí od podzimu vyrážet na silnice sami jen se vzdáleným dohledem učitele, se odehrála hned na začátku sezóny. Nový balíček produktů od Allianz pojišťovny umí snížit dopad škod z těchto i jakýchkoli dalších nehod v rámci výcvikových kurzů. Ochrání majetek i podnikání autoškol, ale také samotné žáky, a to jak v případě lekcí pro motorkáře, tak během hodin věnovaných řízení aut. 

Dubnová nehoda nezkušeného motorkáře naštěstí skončila jen lehkým zraněním, přesto vedla k otázkám, jak jinak než svou vlastní obezřetností se mohou žáci i učitelé autoškol chránit před nechtěnými následky. Speciální pojištění od Allianz tvoří tři základní produkty, přičemž každý si může vybrat právě ta rizika, kterých se nejvíce obává. Lze si pojistit motorová vozidla, a to jak individuálně, tak jako flotilu, a díky podnikatelskému pojištění si také mohou majitelé autoškol ochránit firmu. Žáky bude zase nejvíce zajímat pojištění osob.

Základem je samozřejmě spolehlivé autopojištění. V rámci pojištění motorových vozidel si mohou autoškoly u Allianz sjednat jak povinné ručení, havarijní a doplňkové pojištění, tak také nadstandardní asistenční služby. Stejně jako ostatní řidiči si i majitelé autoškol mohou vybrat z celé řady produktových variant a poskládat si autopojištění na míru pro svou firmu.

Speciální podnikatelské pojištění pro autoškoly zahrnuje kromě standardního rozsahu odpovědnostních pojistek také krytí škod, ke kterým dojde při teoretické a praktické přípravě řidičů, a to i během výcviku prováděného na cvičišti mimo pozemní komunikaci. Z této pojistky lze rovněž odškodnit žáka autoškoly v případě, že k dané škodě dojde provozem vozidla a žák za ni nijak neodpovídá, tedy pokud nastala třeba z důvodu poruchy vozidla.

Samostatné pojištění osob pro tuto branži vzniklo proto, že autoškoly operují s vyšší mírou rizika, a bylo potřeba vytvořit produkt, který reflektuje i možnost zranění či usmrcení žáka při cvičné jízdě i závěrečné zkoušce. Zahrnuje pojištění denního odškodného žáka, trvalých následků jeho úrazu, pobytu v nemocnici a smrti. S pojišťovnou ho uzavírá autoškola.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.