Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

NOVÉ PLATEBNÍ PROSTŘEDKY: UMÍME JE VYUŽÍVAT? ZNÁME RIZIKA?

Banky 10.10.2017 | 13:32 0 Komentářů

Sdružení českých spotřebitelů (SČS) se tématem finančních služeb zabývá průběžně a dlouhodobě.
„Působíme v řadě pracovních a poradních skupin s cílem zvyšovat kvalitu a dostupnost služeb finančního
trhu a vzdělávat spotřebitele“, říká předseda Správní rady SČS Ing. Libor Dupal.

I proto jsme nyní vydali v reedici původní publikaci z roku 2013, o kterou byl mezi spotřebiteli velký zájem, a která nese název Nové platební prostředky: Umíme je využívat? Známe rizika? Spotřebitele seznamuje s jednotlivými druhy platebních prostředků, upozorňuje na nové trendy v jejich využívání v České republice a přináší zásady bezpečného užívání elektronických platebních prostředků.

Nejen fenomén elektronického obchodu a jeho rozvoj, ale i nové technologie a patenty jsou tím, s čím se
spotřebitel při nákupech zboží a služeb setkává stále častěji a co mu přináší nové standardy kvality ve
spotřebě, aniž by, pokud se chová odpovědně, ohrožoval bezprostředně svoji bezpečnost anebo bezpečnost své rodiny. A právě přehled a odpovědnost jsou mottem této nové publikace dostupné i elektronicky na adrese http://konzument.cz/users/publications/1-pruvodce-spotrebitele/298-nove-platebni-prostredky-umimeje-vyuzivat-zname-rizika.pdf a vydané v edici Průvodce spotřebitele.

„SČS napomáhá zvyšování finanční gramotnosti a sleduje i aktuálně prováděné průzkumy mezi obchodníky, pokud jde o zpoplatnění nejčastěji využívaných platebních prostředků a související regulaci, a je připraveno se o své zkušenosti s úřady a veřejností i nadále podělit“, uzavírá představení nové publikace ředitel SČS Mgr. Viktor Vodička.

Tisková zpráva: Sdružení českých spotřebitelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.