Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Nová právní aliance NGL Symbio nabízí firmám pomoc s přeshraničními projekty. Čechy v něm reprezentuje Rowan Legal

Podnikání 19.01.2021 | 15:55 0 Komentářů

Od 1. ledna 2021 začala na evropském trhu právních služeb působit nadnárodní aliance NGL Symbio. Ta sdružuje prestižní advokátní kanceláře z regionu střední a východní Evropy. Českou republiku mezi nimi reprezentuje Rowan Legal. Hlavní motivací za vznikem mezinárodní aliance bylo nabídnout klientům široké portfolio služeb potřebných při provádění přeshraničních projektů. V první fázi NGL Symbio představila základních šest specializací. Mezi ty, mimo jiné, patří Bankovnictví a Finance, Podnikové fúze a akvizice, nebo Energetika.

Jedinečnost NGL Symbio spočívá v unikátní organizační struktuře. Žádná ze zapojených advokátních kanceláří totiž spojením nepřišla o svoji samostatnost ani nezávislost. Jednotliví členové tak na své domácí půdě nepřetržitě pokračují v již započatých aktivitách. Každý z nich ale zároveň podnikl kroky k zavedení integrovaných procesů ve spolupráci s dalšími členy aliance, které klientům značně usnadní přípravu a následnou realizaci jejich zahraničních projektů.

„Od spolupráce s našimi nejbližšími partnery pod vlajkou NGL Symbio si slibujeme především rozšíření katalogu služeb, které jsme našim klientům schopni poskytnout. Díky účasti v této nové mezinárodní advokátní síti nyní dokážeme zajistit ještě efektivnější a rychlejší asistenci při řešení přeshraničních sporů, ale i při provádění nezbytné administrativy při realizaci mezinárodních projektů,“ vysvětluje Mgr. Michal Nulíček, LL.M., partner v právní firmě Rowan Legal, která v NGL Symbio zastupuje českou stranu. „Zároveň chci všechny stávající klienty ujistit, že na naší domácí agendě se nic nemění. Benevolentní struktura mezinárodní aliance nám totiž dává benefit rozšíření nabídky o nové služby, a zároveň se nadále v plném nasazení věnovat práci i na domácí půdě,“ dodává.

NGL Symbio má šest zakládajících subjektů z řad předních reprezentantů středo a východoevropské advokacie. Kromě českých Rowan Legal se po jejich bok připojila polská NGL Legal z Polska, maďarská Erdos Katona, nebo slovenská HKV. Východoevropský region v alianci reprezentuje Biris Goran působící v Rumunsku. Posledním zakladatelem je přidružená NGL Services z Polska, která zodpovídá za provozní řízení a celkovou koordinaci spolupráce. Všichni si od navázané spolupráce slibují hlavně důslednější optimalizaci procesů řízení projektů, které se díky tomu stanou transparentnějšími, rychlejšími a celkově hospodárnějšími.

V první fázi se mezinárodní aliance NGL Symbio zaměří na základních šest specializací. Konkrétně půjde o segmenty Bankovnictví & Finance, Podnikové fúze a akvizice, Nemovitosti, Energie , a oblast Compliance & vyšetřování, plus iniciativa Regulace konopí. V rámci každé z nich se díky intenzivní spolupráci s kolegy ze zahraničí zdařila efektivní výměna know-how a odborných znalostí. Na tomto základě byly vypracovány konkrétní relevantní nabídky pro zainteresované klienty. V plánu je nabídku specializací dále rozšiřovat každé čtvrtletí.

NGL Symbio cílí především na velké a středně velké klienty, kteří své aktivity provádějí buďto lokálně nebo mezinárodně. V menším měřítku se zaměřuje především na prostor střední a východní Evropy, ale také na pobaltské státy, balkánské státy a země na Jadranu. Díky čilým a přátelským kontaktům v dalších jurisdikcích je ale i efektivním prostředníkem při zajišťování agendy ve vzdálenějších regionech jako je Severní a Jižní Amerika, Střední východ, Afrika, nebo asijsko-pacifická oblast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.