Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Nová Miss Universe bude poprvé v historii soutěže dekorována korunkou od české firmy DIC

Investice 26.01.2015 | 10:06 0 Komentářů

Vůbec poprvé bude nová Miss Universe dekorována korunkou české výroby. Na základě spolupráce s Miss Universe Organization (MUO) ji vyrobila česká společnost Diamonds International Corporation (DIC). Celý proces od kreslených návrhů po samotnou výrobu korunky trval zhruba čtyři měsíce, celková hodnota korunky se vyšplhala na 300 tisíc amerických dolarů.  (Tisková zpráva:  Diamonds International Corporation) 

Nová Miss Universe by měla být známa už v pondělí 26. ledna 2015 kolem 4:00 SEČ (v neděli 25. ledna 2015 zhruba ve 22:00 hodin floridského času). Půjde o vůbec první Miss Universe v celé 63leté historii soutěže, která se bude pyšnit korunkou české výroby.

Diamantová korunka v hodnotě zhruba 300 tisíc USD (cca 7,26 milionu Kč) pochází z dílny české společnosti Diamonds International Corporation (DIC) a má tvar připomínající siluetu newyorského Manhattanu. Na její výrobě pracovalo 10 lidí. 

Tento jedinečný klenot snoubí tradici českých sklářů a těch nejlepších klenotníků a brusičů, kteří jej pro tuto soutěž  Miss Universe vytvořili od návrhu až po realizaci,“ říká prezident Diamonds International Corporation (DIC) Luboš Říha.

Celý proces výroby korunky trval zhruba čtyři měsíce. Nejdříve byly vypracovány kreslené návrhy, které prošly schvalováním a výběrem ze strany MUO. Dále musel být vypracován prototyp a po jeho schválení se teprve v Česku začalo s finální výrobou korunky pro Miss Universe.

Česká firma DIC ale vyráběla také tiáry pro první a druhou vicemiss. DIC navíc bude v rámci desetileté spolupráce s Miss Universe Organization (podepsána byla v roce 2014) vyrábět korunky pro Miss USA a Miss Teen. Společně s MUO bude také prodávat exkluzívní parfém Miss Universe.

Nová Miss Universe bude v rámci spolupráce propagovat společnost DIC ve světě. Reklamní plnění, které česká firma získá ze smlouvy o spolupráci, odpovídá hodnotě 150 mil. USD ročně, tedy zhruba 1,5 miliardě USD za 10 let.

Popis korunky české výroby pro novou Miss Universe:

Klenot je ručně vyroben starou klenotnickou technikou , která se používala při výrobě šperků královskými klenotníky. Je osazen drahými kameny v řádech stovek karátů, každý z těchto kamenů je osazen do předem upraveného lůžka a zhotoven do nejmenších detailů. Taktéž 33 ks krystalů má své lůžko a je ručně fasováno. 

Příprava  od návrhu až po realizaci  ojedinělého klenotu zabrala špičkovým zlatníkům, fasrům a brusičům DIC neuvěřitelných 3 000 hodin. 

Korunka obsahuje:

  • Diamant – 311 ks – 11 ct

  • Blue Topaz – 5 ks – 100 ct

  • Blue Safir – 198 ks – 30 ct

  • Krystal – 33 ks

  • Au 585 – 14 ct – čistá váha zlata – 220 g

  • Celková váha korunky – 411 g

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.