Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Nová expozice v Galerii Kooperativy – sklo a obrazy

Galerie Kooperativy představuje ve svých prostorách ojedinělou výstavu velkého skláře, Jaromíra Rybáka. V instalaci uvidíte několik desítek skleněných plastik doplněných jeho malířskou tvorbou vzniklých od 70. let do současnosti.

Jaromír Rybák je svou prací zastoupen v mnoha galeriích a soukromých sbírkách po celém světě a řadí se k našim nejvýznamnějším výtvarníkům současnosti.  „Čím déle se zabývám výtvarnou činností, tím více jsem přesvědčen, že prvořadé je pro mne hledání vlastního potěšení. Výtvarná práce by měla být především srdeční záležitostí autora. Témata, která mě inspirují, jsou rozmanitá – příroda, historie a staré kultury, některé vědní obory jako astronomie, fyzika, chemie či různá tajemství,“ říká o své práci Jaromír Rybák.

Sochařskou tvorbu ze skla provází u Jaromíra Rybáka paralelní, námětově bohatá a stylově rozmanitá linie malířská a kreslířská. Mají opět společného jmenovatele – neomezenou obrazotvornost a nedozírnost krajin fantazie.

Výstavu můžete vidět v Galerii Kooperativy do 30. dubna 2018. Galerie je otevřena od úterý do neděle, od 10 do 18 hodin, mimo vánočních svátků.

Tisková zpráva: Kooperativa pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.