Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

NN Investment Partners mění investiční strategie a názvy svých fondů NN (L) International Czech Equity a NN (L) International Czech Money Market pro rok 2019

Investice 03.01.2019 | 14:06 0 Komentářů

NN Investment Partners mění od 1. ledna 2019 investiční strategie a názvy svých klíčových korunových fondů. Hlavním důvodem těchto změn je využití růstového potenciálu regionu střední a východní Evropy a nabídka investičního řešení i pro velmi konzervativní investory.

Fond NN (L) International Czech Equity upravuje svou investiční strategii s ohledem na vývoj akciových trhů regionu Střední Evropy. Fond nadále investuje na českém, polském, maďarském a rumunském akciovém trhu, přičemž nový benchmark reflektuje změnu tržní kapitalizace jednotlivých zemí. Změna názvu na NN (L) International Central European Equity (NN (L) International – Středoevropský akciový fond) lépe vystihuje jeho investiční strategii.

“Investiční strategie fondu koresponduje s vývojem struktury středoevropských trhů, kde již více než dvacet let naše společnost investuje rezervy domácích a zahraničních klientů. Věříme i nadále v ekonomický potenciál Střední Evropy, v její další postupné přibližování se k západní Evropě. Podíl českého akciového trhu mírně klesl ve prospěch ostatních zemí,” vysvětluje Jan D. Kabelka, generální ředitel NN Investment Partners C.R., s tím, že země střední a východní Evropy vykazují dobrý hospodářský růst, z čehož těží i jejich akciový trh.

Původní benchmark: 52% Prague (PX) (TR) – Prague Stock Exchange 28% Warsaw (WIG30) (TR) – Warsaw Stock Exchange 10% Budapest (BUX) (TR) – Budapest Stock Exchange 10% Bucharest (BET) (TR) – Bucharest Stock Exchange

Fond NN (L) International Czech Money Market se od Nového roku přejmenoval na NN (L) International Czech Short Term Bond (NN (L) International – Český fond krátkodobých dluhopisů). Fond v nabídce NN Investment Partners reprezentuje řešení pro zhodnocování krátkodobých korunových investic.

“Fond krátkodobých dluhopisů je obecně využíván investory jako nejkonzervativnější část jejich portfolia. Touto změnou se zvýší potenciál výkonnosti fondu nad úroveň peněžního trhu při zachování nízkorizikového profilu,” dodal Kabelka.

Tisková zpráva NN Investment Partners

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.