CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

27. 01. 2022

0 komentářů

NEYlepším termínovaným vkladem již pošesté v řadě

 

NEY spořitelní družstvo obhájilo prvenství v soutěži Finparáda.cz. Termínovaný vklad se již pošesté stal jedničkou ve své kategorii a byl vyhodnocen jako Finanční produkt roku 2021. Důvod je zřejmý: nejvýhodnější sazby na trhu a velká variabilita produktu. Vklady je totiž možné zhodnocovat tři měsíce, ale třeba i deset let. 

„Právě v době vysoké inflace se termínované vklady a spořicí účty těší velké oblibě. Poskytovatelé si jsou toho vědomi a produkty nyní neustále zatraktivňují. Vítězství je tak pro nás o to cennější a utvrzuje nás v tom, že stále máme náskok před konkurencí,“ komentuje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva, a dodává: „Současná extrémní inflace se na finančním trhu projevuje v tom, že lidé hledají možnosti, jak své úspory zhodnotit, respektive ochránit před znehodnocením. O produkty tohoto typu je tím pádem zvýšený zájem.“

Specializovaný web zaměřený na osobní finance Finparáda ve spolupráci s analytickou společností Scott & Rose hodnotil nabídku finančních produktů na trhu již pojedenácté. Žebříčky jsou vyhodnocovány dle jednotlivých kategorií a právě termínované vklady ovládl již pošesté produkt NEY spořitelního družstva.

„Oblíbený termínovaný vklad využívají hlavně konzervativně smýšlející lidé, kteří vědí, že svoje finance nebudou po nějakou dobu potřebovat, a přitom nechtějí v rámci investování riskovat prostřednictvím akcií, komodit či velmi kolísavých kryptoměn. V případě spořicích účtů a termínovaných vkladů mají totiž jistotu, že o svůj vklad nepřijdou, a navíc jej zhodnotí,“ vysvětluje Hartl.

Z hlediska délky vkladu byl doposud největší zájem o střednědobé termínované vklady s délkou spoření tři roky, nyní lidé často volí i krátkodobé vklady, kdy své peníze uloží pouze na několik měsíců. Na oblibě získávají také kombinace delších i kratších vkladů, které nabízejí určitou variabilitu a možnost mít stále rezervu snadno dostupnou, a přitom atraktivně a garantovaně zhodnocovanou. U tříměsíčního vkladu se klienti kupříkladu dostanou až na 4,40 procenta ročně, roční vklad nabízí 4 procenta, desetiletý pak 3,20 procenta ročně.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.