CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

09. 05. 2022

0 komentářů

NEY spořitelní družstvo znovu navyšuje sazby na Termínovaném vkladu i Spořicím účtu

 

Už poněkolikáté v letošním roce se NEY spořitelní družstvo rozhodlo reagovat na turbulentní vývoj na trhu financí a sáhlo k dalšímu navýšení úrokových sazeb. Klienty, kteří se snaží zúročit své naspořené finance, změna jistě potěší. Už tak zajímavé sazby, které se v posledních měsících díky strmému růstu vyšplhaly na maximum za poslední roky, se touto změnou stávají ještě zajímavějšími. A nejde přitom jen o Termínovaný vklad, změna se dotýká i dalšího depozitního produktu – Spořicího účtu. Ten NEY spořitelní družstvo nasadilo na trh v polovině března se 4% úrokem, v té době nejvyšším na trhu, a už po 7 týdnech se rozhodlo úrok ještě zvýšit na 4,77 % p. a. 

„Flexibilně znovu reagujeme na vývoj trhu a přizpůsobujeme sazby tak, aby byli naši klienti spokojeni. Tentokrát jsme se rozhodli poměrně významně navýšit sazbu také u našeho nového Spořicího účtu. Jeho zavedení na trh provází velký zájem nových klientů z různých věkových kategorií a my bychom jim chtěli nabízet nejvyšší standard a udržet zároveň naši pozici poskytovatele nejvýhodnějších sazeb na trhu. Depozitní produkty jsou nyní v kurzu víc než kdy jindy, lidé se snaží alespoň částečně ochránit své úspory před stoupající inflací. Termínovaný vklad je dlouhodobě nejoblíbenější formou spoření. Lidé volí různé délky vkladů a pořizují si jejich kombinace. Mladší generace má raději peníze více po ruce, a proto volí právě Spořicí účet,“ vysvětluje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

V rámci Termínovaných vkladů se sazby zvýšily jak u měsíčních přípisů úroku, tak u přípisů úroku na konci období vkladu. Stále se mění trend investorských vkladů. Zatímco dříve byl největší zájem o střednědobé termínované vklady s délkou spoření tři roky, nyní lidé podstatně častěji volí krátkodobé vklady, kdy své peníze uloží pouze na několik měsíců, aby je měli případně opět brzy k dispozici.

„Na základě tohoto trendu jsme navýšili sazby právě u vkladů s kratší dobou úložky. Například vklad u šestiměsíční smlouvy dosáhl aktuálně pětiprocentní hranice, a to na celou výši vkladu bez omezení částky,“ popisuje situaci Hartl.

NEY spořitelní družstvo je tradiční česká finanční instituce, která minulý rok oslavila 21 let od svého založení. Svým členům z řad občanů, živnostníků a firem nabízí atraktivní úvěrové a spořicí produkty. Vlajkovou lodí produktového portfolia je pojištěný Termínovaný vklad s výhodným zhodnocením. Mezi úvěrové produkty patří Spotřebitelský a Podnikatelský úvěr. Jako jediná z finančních institucí v České republice začala nabízet spotřebitelský úvěr Americká hypotéka a Americká investiční hypotéka bez pravidelných měsíčních splátek. Zakládáme si zejména na osobním přístupu a individuálním přizpůsobení naší nabídky potřebám klienta. Stejně jako bankovní subjekty jsme podrobeni regulaci. Dohled nad činností NEY spořitelního družstva vykonává Česká národní banka.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

20. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.