Pondělí 29. listopadu. Svátek má Zina.

NEY spořitelní družstvo zaznamenalo zvýšený zájem o úvěry i investice

Investice 08.11.2021 | 12:35 0 Komentářů

Češi v době covidové pandemie nelení a rozsáhle investují, ukazují výsledky NEY spořitelního družstva za uplynulý rok.

„Spořitelní družstvo dosáhlo na konci září výše aktiv 2,173 miliardy korun a kapitálové přiměřenosti 17,7 procenta. Oproti loňskému roku jsme si polepšili,“ říká předseda představenstva NEY spořitelního družstva Lukáš Hartl.

NEY spořitelní družstvo meziročně navýšilo svoji výnosovou bázi o 129 miliónů korun a snížilo svoje náklady o 7,6 %, což mu přineslo hospodářský výsledek ve výši 7,5 miliónu korun. Oproti loňskému roku to znamená zlepšení výnosové báze o 18,5 miliónu korun.

Velký zájem projevili klienti o čerstvou novinku produktového portfolia spořitelního družstva Americkou investiční hypotéku.

„Evidujeme 159 úspěšných žadatelů o investování prostřednictvím Americké investiční hypotéky. Tito lidé u nás od počátku roku proinvestovali celkem 681 miliónů korun,“ pochvaluje si výsledky Hartl a dodává: „Zvýšenou poptávku po úvěrech jsme zaznamenali i v rámci firemních úvěrových produktů a blížíme se k historickému rekordu.“ Firmy mohou u NEY spořitelního družstva vybírat hned ze tří úvěrových možností, v nabídce jsou nejen investiční, ale i developerské či klasické provozní úvěry.

Vedení družstva si pochvaluje rovněž spolupráci se společností CYRRUS, díky které mají klienti na pobočkách NEY spořitelního družstva možnost investovat také do dluhopisů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.