Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Neuspokojivé zahájení pražské výsledkové sezóny

Investice 29.01.2019 | 18:18 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily dnešní obchodování různorodě. Index Dow Jones roste o 0,4 %, S&P 500 se pohybuje na úrovni včerejší zavírací ceny a technologický Nasdaq odepisuje 0,3 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe daří průmyslovým podnikům (+1,3 %) a naopak nejhůře telekomunikačním firmám (-0,8 %). Dnešní zveřejňování výsledků firem je spíše pozitivní, když doposud prezentovala své výsledky dvacítka firem, z nichž 18 je buď v souladu nebo předčilo očekávání trhu. Největším zklamáním je Harley-Davidson, který o více jak 40 % nedosáhl na očekávání trhu v ziskovosti.

Evropské trhy v průběhu celého dne postupně posilují a k závěru seance jsou průměrně kolem jednoho procenta v zisku. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 1 %. Daří se všem sektorům s výjimkou technologických firem (-0,1 %). Nejlépe se umísťují výrobci nezbytného zboží se ziskem 1,8 %.

Pražská burza dnes za mírně podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,4 %. Přední příčky obsadily finanční domy v čele s Moneta Money Bank (+3,1 %), následované Komerční bankou (+2,3 %). Ráno zveřejnil výsledky hospodaření za Q4 18 telefonní operátor O2. Pro investory však jeho finanční čísla byla spíše zklamáním. Více informací naleznete na bit.ly/TELEC_Q418res. To je také důvod, proč akcie O2 dnes odepsaly jedno procento své hodnoty.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.