Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Nervozita na trzích stoupá, odpovídá tomu i vývoj v Evropě, kde dnes burzy ztrácejí

Investice 06.06.2018 | 17:13 0 Komentářů

Evropské trhy v průběhu dne nepředvedly žádné úchvatné výkony a závěr seance to jen podtrhuje, když trhy přicházejí i o ty malé zisky, které se jim podařilo ukořistit. Hlavní index Stoxx 600 klesá o 0,6 %. Nedaří se téměř všem sektorům s výjimkou zpracovatelů komodit (+0,2 %). Největší propad zaznamenali výrobci nezbytného zboží (-1,5 %).

Americké trhy zahajují dnešní obchodování nerozhodně. Index S&P 500 stoupá o necelou jednu desetinu procenta, Dow Jones si připisuje 0,5 % hodnoty a technologický Nasdaq klesá o 0,1 %. Nejlépe se vede finančním institucím (+1 %) a nejhůře sektoru utilit (-1,2 %). Na trzích je stále vidět napětí z hrozící obchodní války mezi Spojenými státy a zbytkem světa. Již včera uvalilo Mexiko cla na vybrané americké zboží. Kanada prohlásila, že uvalí na USA také cla v poměru „dolar za dolar“, tedy ve stejném objemu a rozsahu, jako to udělaly Spojené státy. Evropská unie mezitím zvažuje, jaká cla připraví pro Ameriku.

Pražská burza dnes uzavřela beze změny oproti včerejšímu zavíracímu kurzu. Zisky Erste Group (+1,3 %) a Kofoly (+0,5 %) dokázaly vykompenzovat mírné poklesy téměř všech zbývajících titulů. Nejvíce klesla cena pojišťovny VIG (-1 %), kterou s velkým odstupem následovala textilka Pegas (-0,5 %).  Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,3 mld. CZK, což je výrazně pod dlouhodobým průměrem.

JIŘÍ KOSTKA
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.