Úterý 26. října. Svátek má Erik.

Nerušený advent? Na vánoční trhy si zabalte i pojistku

Cesta na zahraniční vánoční trhy nemusí být příliš daleká, protože ale čert nikdy nespí, riziko havárie, podvrknutého kotníku nebo bolavého zubu hrozí i v dojezdové vzdálenosti do České republiky. Po automobilové havárii a následném převozu do nemocnice může nastat problém s návratem domů po ošetření. Allianz každoročně zprostředkovává několik desítek repatriací a její náklady se pohybují v desítkách až stovkách tisíc korun.

Důležitou součástí cestovního pojištění je však i odpovědnost. Lidé někdy podceňují pojištění odpovědnosti, sjednají si klasické cestovní pojištění, a pak spoléhají na doplňkové pojištění třeba u platební karty, kde jsou však nízké limity pojistného plnění.

„Stačí jeden neopatrný pohyb a bez pojistky musí nadšení výletníci sáhnout hluboko do peněženky. Na tržišti sice nikoho nezraní jako na sjezdovce, ale k majetkové škodě může dojít i na německém, rakouském, maďarském nebo třeba polském náměstí,“ říká produktová manažerka Allianz Libuše Krčmářová a dodává: „Pojištění odpovědnosti za škodu a jinou újmu se navíc vztahuje i na poškození třetí osoby v běžném občanském životě na zdraví i majetku.“

Bez cestovního pojištění by tak českého turistu mohly vánoční trhy vyjít na pořádně vysokou částku. Pokud omylem srazí pár hrníčků na svařák, nemusí zaplatit závratnou sumu, léčení virózy a nachlazení se už ale pohybují okolo 10 tisíc korun, stejně tak bolesti zubů a zlomená ruka vyjde dokonce na dvojnásobek. Ceny urgentních ortopedických operací se pak vyšplhají i na 10 tisíc euro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.