Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Nemovitosti ve světě po pandemii: proč se opět stanou jasnou hvězdou investičního nebe Nemovitosti ve světě po pandemii: proč se opět stanou jasnou hvězdou investičního nebe

Investice 18.03.2021 | 15:20 0 Komentářů

Praha, 18. března 2021 – CB Property Investors Podfond, nemovitostní fond kvalifikovaných investorů regulovaný a dozorovaný Českou národní bankou, zprostředkovává specifický způsob investování do realit napříč segmenty v České republice a na Slovensku. Záměrem fondu, jenž se soustředí na investice s přidanou hodnotou, je dosáhnout nadprůměrné návratnosti 10+ % p.a. Představuje tak vhodnou volbu pro investory zvažující rozšířit svá portfolia o české či slovenské nemovitosti.

Zatímco nynější pandemická situace urychlovala vývoj e-commerce, retailové parky v regionu CEE projevilyodolnost vůči omezením plynoucím pro klasický kamenný maloobchod. V loňském roce tak patřily k výnosnějším typům nemovitostí. Zájem o investice do nich navíc sílí. Retailové parky mají vyšší provozní flexibilitu, z podstaty se jedná o otevřený, částečně venkovní nákupní koncept, výhodou je i jejich lokalitas dobrou dostupností pro nakupující
s prostorným parkingem. Design a plocha prodejen v nich adaptibilitou odpovídají požadavkům maloobchodníků využívajících omnichannelový model prodeje.

Dalším sektorem, který nabízí atraktivní investiční příležitosti, opět především vlivem expanze e-commerce, jsou logistické nemovitosti. E-commerce společnosti shánějí pro svůj provoz nové prostory, což v uplynulých pěti letech několikanásobně zvýšilo návratnost investic do logistické výstavby jak v České republice, tak na Slovensku. Příznivý vývoj je patrný i na trhu s rezidenčními nemovitostmi, kde poptávka po bydlení převyšuje nabídku – a kvalitní projekty s dobrými dispozicemi a atraktivním designem potvrzují pozici investičního cíle ideálního pro vložení a zhodnocení prostředků.

Ve všech třech kategoriích CB Property Investors aktivně vyhledává příležitosti s očekávaným investičním výnosem přesahujícím tržní průměr. „Těší nás, že můžeme otevírat dveře k investicím i soukromým investorům a investičním společnostem, pro které by jinak zůstaly zavřené. Trhem s nemovitostmi se v Crowdberry dlouhodobě zabýváme a navzdory různým faktorům, například aktuální pandemické krizi, vnímáme, že je zde pořád řada projektů spojujících skvělý výnosový potenciál s dobře zvladatelným rizikem.Naším cílem je vytvořit produkt, který z investorů dělá aktivní hráče a zprostředkuje jim unikátní pohled na celé investiční prostředí – ne vytvořit další ‚nezáživný‘ nemovitostní fond,“ říká Omar Sattar, výkonný ředitel divize nemovitostí v Crowdberry.

„Součástí naší strategie je v některých případech zasáhnout do hmotného charakteru budov – zmodernizovat jejich podobu či interiérové systémy. Pak budeme mít možnost prostřednictvím kapitálové investice pozitivně ovlivnit působení nemovitostí na životní prostředí, například snížením emisí skleníkových plynů, a vytvořit na domácí scéně prostor pro rozvoj udržitelných technologií i myšlenek,“ dodává.

Webinář pod vedením Petera Bečára, partnera Crowdberry, a právě Omara Sattara se uskuteční ve středu 24. března od 17:00. Určený je všem zájemcům, kteří chtějí nahlédnout za oponu realitního trhu či zvažují vstup do světa investic prostřednictvím realitních fondů. Virtuální setkání přinese zajímavé informace o trendech v investování do nemovitostí
a poskytne účastníkům přehled prvních kroků pro orientaci v investičním prostředí. Jeho součástí bude také představení příkladů transakcí a referencí CB Property Investors Podfondu a jeho právního regulačního rámce.

Více informací o fondu CB Property Investors Podfondu najdete na: www.cbpi.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.