Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Nemastný neslaný den na regionálních trzích

Banky 07.11.2017 | 17:29 0 Komentářů

Regionu dnes chyběly zajímavější impulzy. To se odrazilo na vývoji měn, které zůstaly ve srovnání s předchozím dnem v podstatě beze změny. Nejméně volatilní byl kurz české koruny, který se držel ve velmi úzkém pásmu 25,54-25,60 CZK/EUR. Polský zlotý se obchodoval kolem úrovně 4,239 PLN/EUR, maďarský forint pak 311,3 HUF/EUR.

Podíl nezaměstnaných v Česku překoná historické minimum

Zítra zveřejněný podíl nezaměstnaných v Česku zřejmě vykáže další pokles. Nahraje mu tentokrát nejen dobrá kondice domácí ekonomiky ale i sezónní faktory. Ukazatel by podle našeho odhadu měl poklesnout ze zářijových 3,8 % na 3,7 %. Nicméně naše propočty ukazují, že to bude velmi těsný výsledek a nelze vyloučit snížení až na 3,6 %. V každém případě říjnový podíl nezaměstnaných překoná historické minimum z června 2008.

Polská centrální banka ponechá úrokové sazby beze změny na úrovni 1,5 %. K dispozici bude mít novou inflační prognózu, která bude pravděpodobně revidována směrem nahoru. Rétorika centrální banky tak může být více jestřábí. První zvýšení úrokových sazeb však nelze očekávat před polovinou příštího roku.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.