Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Nejvstřícnější finanční úřady jsou na Vysočině a na Ostravsku

Veřejnost v otevřeném hlasování soutěže Daňař & daňová firma roku 2014 rozhodla, že pracovníci finančních úřadů jsou nejvstřícnější na Vysočině a na Ostravsku. Opět se potvrdilo, že diskutovaným tématem zůstává digitalizace a že daňové poplatníky i profesionály nejvíce trápí časté změny daňové legislativy. Nestálé právní prostředí v této oblasti získalo anticenu Daňový citron roku již potřetí za sebou. (Tisková zpráva: Era)

Pátý ročník soutěže Daňař & daňová firma roku přinesl rekordní počet lidí z řad odborné i laické veřejnosti, kteří hlasovali na stránkách www.danarroku.cz v několika kategoriích vážících se k daňové problematice. „Letos jsme obdrželi více než čtyři tisíce hlasů, což je oproti loňsku více než dvojnásobný nárůst,“ upozorňuje Robert Jurka, manažer soutěže.

Již potřetí v řadě se hlavním partnerem soutěže stala Era. „Evergreenem zůstává v daňové problematice digitalizace. Snažíme se klientům komunikaci s úřady státní správy co nejvíce zjednodušit, a proto jim jako jediní v republice nabízíme Komfortní datovou schránku, která umožňuje přistupovat ke zprávám v datové schránce pohodlně prostřednictvím internetového bankovnictví. Navíc jim tato služba zaručuje uznatelnost a platnost elektronických dokumentů po dlouhou dobu. Pro klienty je to pohodlné a rychlé řešení, což vidím jako jeden z hlavních důvodů stále stoupajícího zájmu o tuto službu. Počet klientů, kteří Komfortní datovou schránku využívají, se loni meziročně zvýšil o desítky procent,“ říká Lenka Heřmánková, výkonná manažerka Ery, která má na starosti podnikatele.

Její slova potvrzuje i generální ředitel Finanční správy ČR Martin Janeček: V roce 2014 jsme obdrželi více než 3,1 milionu ověřených datových zpráv a dokumentů. Například u přiznání DPH přichází elektronicky až 75 % formulářů.“ Nicméně digitalizace není jediné téma, které v poslední době hýbe daňovou veřejností. „Loni došlo k zásadním změnám daňových předpisů reagujících na rekodifikaci soukromého práva, nicméně nebyly to změny jediné. I proto si nestálé právní prostředí vysloužilo již třetí Daňový citron v řadě,“ upozorňuje Janeček.

„Daňoví specialisté se musí neustále vzdělávat a učit a vzrůstající počet účastníků této soutěže dokazuje, že u nás máme skutečně kvalitní profesionály. Velké plus navíc vidím v tom, že se přestáváme bát o kolezích říkat, že jsou dobří,“ říká Martin Tuček, prezident Komory daňových poradců. To potvrzuje i volba Daňové osobnosti roku 2014. Ve státní sféře získala toto ocenění Eva Kostolanská z Odvolacího finanční ředitelství. V komerční daňové sféře mezi odbornou veřejností nejvíce zabodovala Jana Skálová z TPA Horwath.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.