CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

24. 04. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Nejlepším nizozemským fondem velkých společností je ING US Vysokých dividend

 


 

Tedy nejlepší fond investující do velkých amerických společností.

Cenu uděluje Mornigstar, největší a nejprestižnější ratingová agentura pro fondy.  ING (L) Invest US High Dividend od ní získal letos stejnou cenu již v Belgii, Hong Kongu a Singapuru.

Akcie společností s vysokými dividendami zpravidla dokáží přinášet stabilnější výnosy, protože investor se současně podílí na rozdělovaném zisku firmy a zhodnocení kapitálu,“ říká Miloš Filip, člen představenstva ING Investment Management (C.R.). „Dividendy obvykle vyplácejí velké zavedené společnosti a jejich rozdělovaný hotovostní polštář změkčuje i případné dopady recese na trzích. To stojí za jejich úspěchem i v této rozkolísané době,“ zdůrazňuje.

ING (L) Invest US High Dividend loni navíc překonal svůj benchmark. Mimo jiné i proto, že manažeři fondu snížili podíly v cyklických sektorech, jako jsou finance, a naopak navýšili investice do základních potravin a zdravotnictví. Strategie upřednostnění defenzivních oborů se vyplatila.

Strategii vysokých dividend přinesla ING jako první do Evropy a rodina těchto pěti různých dividendových fondů je u investorů velice oblíbená,“ dodává Miloš Filip.

REKLAMA

Fond amerických vysokých dividend je dostupný i v ČR, a to v USD. Ke konci března dosahoval jeho výnos za posledních dvanáct měsíců 8,1 procenta. Kumulovaný výnos za tři roky přesáhl 67 %.

Sesterský ING (L) Invest Global High Dividend je v ČR nabízen i v korunové třídě se zajištěním proti měnovému riziku. Zhodnocení za poslední rok u něj dosáhlo ke konci března 6,4 procenta. Kumulovaný výnos za tři roky překonal 51 procent.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Fincentrum & Swiss Life Select Investice roku 2022 – prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu

Třináctý ročník ocenění nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Fincentrum & Swiss Life Select Investice roku 2022 – zná své vítěze. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvních místech umístily: v kategorii Konzervativní fond to byl Conseq Invest Konzervativní, mezi Progresivními dluhopisovými fondy získal první místo […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 02. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *