Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Nejlepším dluhopisovým fondem je Fidelity Fund – US High Yield

Fond Fidelity Fund – US Hight Yield Fund USD (ISIN LU0605520377) získal první místo v anketě portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2018“ v kategorii Dluhopisový fond. Soutěž probíhá již osmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech. 

Vývoj v USA v loňském roce vytvořil pro fond FF US High Yield Fund prostor pro investice. „Americké dluhopisy s vysokým výnosem měly našlápnuto, aby byly top třídou mezi aktivy s fixním výnosem. Čtvrté čtvrtletí roku 2018 však bylo výrazně ovlivněno dramatickými odprodeji, kterých jsme byli svědky u rizikových aktiv v posledních dvou měsících roku 2018. Vliv na situaci mělo zejména napětí mezi USA a Čínou, nejistota spojená s Brexitem, zpřísňování americké monetární politiky ale i špatné řízení zásob ropy ze strany Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC). To vše celkově přispělo k vážnému poklesu u rizikových tříd aktiv,“ vysvětluje Scott Mensi, portfolio manažer Fidelity International.

„Od svého spuštění fond zaznamenal kumulativní výnos 41,1 % a annualizovaný růst fondu 4,6 %,“ shrnuje Scott Mensi a doplňuje očekávání pro rok 2019. „Očekáváme, že americká aktiva s vysokým výnosem budou mít v roce 2019 dobré výsledky. Volatilita pravděpodobně poroste, proto budeme důsledně sledovat politická i makroekonomická rizika, stejně jako budeme pokračovat v monitorování společností, do kterých jsme investovali. Kvalitní výzkum je naší největší konkurenční výhodou a je nejlepším nástrojem pro řízení rizik našich portfolií. Velmi si ocenění v soutěži Finanční produkt roku vážíme, chápeme jej jako ocenění naší práce a věříme, že naši klienti budou s fondem i nadále spokojeni.“

Fond US High Yield Fund investuje primárně do vysoce výnosných firemních dluhopisů, které jsou denominované v amerických dolarech. Fond je vysoce diverzifikován a mezi několik nejlepších dlouhých expozic fondu patří například společnosti Ally Financial Inc, Tenet Healthcare Corp nebo Sprint Capital Corp. Téměř 16 procent dluhopisů fondu pochází ze sektoru energetiky, zdravotnictví nebo z oblasti telekomunikací.

Hodnocení „Finparáda.cz – Finanční produkt roku“ vychází z průběžných výsledků online žebříčků nejlepších finančních produktů, které tvoří obsah portálu Finparáda.cz. Žebříčky nejlepších finančních produktů sestavují a pravidelně aktualizují specialisté společnosti Scott & Rose na základě každodenního zpracování, srovnávání a analyzování mnoha dat a informací z oblasti finančního trhu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.