Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Nejlepší předpovědi českého HDP a inflace jsou od Generali Investments CEE

Makro 13.05.2019 | 13:49 0 Komentářů

Nejlepší předpovědi českého HDP a inflace jsou od Generali Investments CEE.

Vyplývá to z ocenění Forecast Accuracy Award od organizace Consensus Economics. Ocenění Forecast Accuracy Award za nejlepší předpovědi českého HDP a inflace v roce 2018 získala největší česká investiční společnost Generali Investments CEE. Jmenovitě pak její hlavní ekonom Radomír Jáč. Ocenění uděluje společnost Consensus Economics se sídlem v Londýně, která organizuje sběr analytických předpovědí pro hlavní regiony světové ekonomiky, měny a komodity.

Celkový souhrnný výsledek ukazuje, kdo předpověděl růst hrubého domácího produktu a inflaci za rok 2018 nejpřesněji. Nejde přitom jen o výsledné číslo za celý rok – sběr dat je kontinuální a má poměrně ostrou konkurenci. Organizace totiž získává předpovědi pro českou ekonomiku každý měsíc od více než dvaceti institucí nejen z České republiky, ale také z Velké Británie, USA, Německa, Švýcarska či Rakouska. Průzkum pokrývá širokou paletu ekonomických ukazatelů s hlavním důrazem na vývoj HDP a inflace.

„V uplynulých letech jsme opakovaně získali cenu za nejpřesnější předpovědi kurzů středoevropských měn v průzkumech společnosti Thomson Reuters. Čerstvé ocenění od společnosti Consensus Economics jen potvrzuje, že k analýzám trhu i ekonomik přistupujeme zodpovědně a s nejvyšší péčí. Bez toho se poctivá investiční správa majetku dělat nedá,“ uvedl Martin Vít, místopředseda představenstva Generali Investments CEE.

Společnost Consensus Economics vznikla v roce 1989. Každý měsíc shromažďuje prognózy od více než 1000 ekonomů z celého světa. Jejím cílem je zjistit konsensuální očekávání dalšího vývoje. Dvanáctkrát do roka pak publikuje průměrnou předpověď toho kterého parametru.

Ocenění  Forecast Accuracy Awards uděluje za jednotlivé země na bázi objektivního matematického kritéria – odchylek od skutečného výsledku. Předpovědi přitom vyhodnocuje za 24 měsíců. V případě údajů za rok 2018 jde tedy o predikce dodávané od ledna 2017.

Tisková zpráva Generali Investments CEE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.