Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Nejlepší exportéři získají exkluzivní podporu od HSBC – Startuje HSBC International Business Awards, soutěž pro české vývozce

Banky HSBC Bank plc. 19.11.2014 | 11:50 0 Komentářů

HSBC Bank plc – pobočka Praha dnes oznámila, že vypisuje soutěž HSBC International Business Awards. Cílem nového projektu je aktivně
a dlouhodobě podpořit české exportéry a jejich schopnost etablovat se na zahraničních trzích. Projekt navazuje na tradici grantové soutěže HSBC Grant, kterou banka pořádala v minulých pěti letech.  HSBC International Business Awards byl vytvořen ve spolupráci dlouhodobých partnerů EY, White & Case, EGAP, Svaz průmyslu a dopravy ČR, ČEB a nově i Czech TOP 100.

 

Principem projektu je soutěž, do které mohou české firmy přihlásit své exportní projekty a soutěžit o ocenění HSBC Internatinal Business Awards ve dvou kategoriích – Naděje českého exportu a Mezinárodní inovace. Pro vítěze jsou připraveny atraktivní ceny – konkrétní podpora odborníků z  HSBC Česká republika, zaměřující se na trendy a nástroje mezinárodního obchodu, cash management a řízení rizik vyplývajících ze směnných kurzů a také manažerské a právní poradenství od partnerů soutěže  – EY a White & Case. Exkluzivní výhrou je navíc možnost účasti na některé z mezinárodních konferencí, které banka HSBC pořádá, což pro vítěze znamená šanci navázat množství unikátních kontaktů a povýšit tak své exportní působení na novou úroveň.

„Soutěž i ceny jsme připravovali tak, aby přinesly vítězům přidanou hodnotu, kterou jinde nezískají,“ uvedl Michael Hordley, generální ředitel  HSBC Bank plc – pobočky Praha. „Naším novým projektem chceme přispět k dalšímu rozvoji českého exportu, který je jedním z hnacích motorů růstu otevřené české ekonomiky.“

Přihlášku a podrobnosti o soutěži najdou zájemci na webové stránce www.hsbcawards.cz.

Soutěž má dvě kola, přihlásit se mohou střední i velké firmy

Firmy se mohou přihlásit do konce února2015 ahodnocení proběhne ve dvou kolech. Nejdříve odborná porota, složená ze zástupců partnerů projektu, vybere nejlepší přihlášené exportní případy, poté zhodnotí prezentace finalistů a vybere vítěze.

Naděje českého exportu je ocenění určené středním firmám s obratem nad 800 milionů korun ročně. Cílem podpory, kterou vítěz od banky HSBC získá, je další rozvoj mezinárodních aktivit vítězného exportéra. Mezinárodní inovace je pak cena určená společnostem s obratem nad 1,5 miliardy korun ročně a podpora vítězi by měla směřovat k inovacím v oblasti vývozu. Vyhlášení výsledků soutěže pak proběhne na galavečeru v dubnu 2015 a banka HSBC o něm bude s předstihem informovat.

Seminář přiblíží nové příležitosti

V rámci soutěže připravila banka HSBC ve spolupráci s partnery odborný seminář, nabízející českým vývozcům praktické rady a užitečné informace ohledně exportu do nejatraktivnějších zahraničních destinací. Ten se uskuteční na jaře 2015 v Praze a účast je otevřena nejen firmám, které se chystají do soutěže přihlásit, ale i dalším společnostem, které na zahraniční trhy vyvážejí, nebo se vyvážet chystají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.