Neděle 18. listopadu. Svátek má Romana.

Nálada na světových trzích se zlepšila díky chystané schůzce USA-Čína

Investice 16.08.2018 | 17:17 0 Komentářů

Evropské trhy dnes korigují ztráty z minulých dnů. Hlavní index Stoxx 600 posiluje o 0,3 %. Nejlépe jsou na tom technologické firmy (+1,1 %) a zpracovatelé komodit (+0,8 %). Menší ztráty zaznamenávají pouze dva sektory, a to zdravotní péče (-0,2 %) a utility (-0,1 %).

Americké akciové burzy otevřely solidním růstem. Náladu na trzích zvedly zprávy o chystané schůzce mezi představiteli Číny a Spojených států ohledně obchodní politiky. Ta by se měla konat koncem srpna. Jedná se tak o jednu z mála pozitivních zpráv z této oblasti, tudíž se k ní upínají velká očekávání, že nakonec nepropukne obchodní válka naplno. Index Dow Jones roste o 1,3 % a S&P 500 spolu s technologickým Nasdaqem přidávají shodně 0,7 % hodnoty. Daří se všem odvětvím, když se jejich zisky pohybují až do výše 1,1 %. Této hodnoty dosahují finanční instituce a výrobci nezbytného zboží.

Pražská burza dnes oslabila o 0,7 %, a to především zásluhou likérky Stock Spirits (-1,5 %), Avastu (-1,5 %) a Erste Group (-1,4 %). Na opačné straně se nejlépe umístila nápojářská skupina Kofola se ziskem 0,7 %. Dnešní zobchodovaný objem na pražské burze činil 0,5 mld. CZK, což je mírně pod úrovní dlouhodobého průměru.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.