Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

SAS spolupracuje s agenturou OSN na potírání sexuálního násilí

Podnikání 28.07.2021 | 14:04 0 Komentářů

Společnost SAS, světový lídr v analýze dat a zavádění umělé inteligence, zahájil spolupráci s agenturou OSN zaměřenou na sexuální a reprodukční zdraví UNFPA v potírání sexuálního násilí. To je jedním z nejčastějších případů porušování lidských práv na světě. SAS bude spolupracovat na prevenci násilí s využitím dostupných informací a datové analýzy. V první fázi se spolupráce zaměří na odhalování sexuálního násilí ve východní Evropě a střední Asii.

„V rámci tohoto nového partnerství doufáme, že najdeme nové způsoby, jak pomocí dat a analytiky ukončit jeden z nejrozšířenějších případů porušování lidských práv – násilí, kterému jsou ženy a dívky vystaveny jednoduše kvůli svému pohlaví,“ říká Alanna Armitage, ředitelka UNFPA Regionální kancelář pro východní Evropu a střední Asii.

„Genderové násilí nezná sociální, ekonomické ani národní hranice. Celosvětově podle údajů Světové zdravotnické organizace zažila téměř každá třetí žena fyzické nebo sexuální násilí. Odhaduje se, že v Česku se tento údaj pohybuje okolo jedné pětiny. My s pomocí analýzy a umělé inteligence dokážeme zlepšovat firemní byznys, přispět k ochraně tropických deštných lesů a korálových útesů nebo podpořit fotbalové fanoušky při fandění jejich klubu. Věřím, že s našimi nástroji přispějeme i k potlačování sexuálního násilí,“ uvedl Petr Šlajchrt, Country Director společnosti SAS Institute pro Českou republiku.

Násilí založené na pohlaví má také nepříznivý ekonomický dopad. Odhaduje se, že celosvětově mohou náklady na násilí páchané na ženách činit zhruba dvě procenta globálního HDP. To odpovídá 1,5 bilionu dolarů, což je přibližně velikost kanadské ekonomiky.

Násilí založené na pohlaví má závažné fyzické a psychologické dopady a většina incidentů není nikdy hlášena policii ani jiným institucím. Identifikace rozsahu problému a získání kvalitních údajů je prvním krokem k jeho řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.