Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Nadační fond Sberbank CZ již podpořil desítky projektů

Banky Sberbank 27.07.2015 | 16:39 0 Komentářů

Nadační fond Sberbank CZ nedávno oslavil první rok své existence. Za tuto dobu se podařilo úspěšně realizovat zajímavé projekty, které by jinde neměly velkou šanci uspět.

Nadační fond Sberbank má pestrý záběr, zaměřuje se na projekty spojené se vzděláváním, rozšiřuje finanční gramotnost, poskytuje podporu pro zdravotně postižené, seniory, ohrožené ženy a děti. Velká pozornost je také věnována aktivitám zaměřeným na ochranu životního prostředí. Návrhy, komu a kam přispět, přichází přímo od zaměstnanců banky. Ti se tak sami podílí na správném nasměrování všech vybraných finančních prostředků. Do fondu však může přispívat i široká veřejnost. Zprávu o aktivitách fondu a jeho hospodaření Sberbank pravidelně zveřejňuje na webových stránkách, kde je i veden transparentní účet fondu.

Nadační fond Sberbank se od jiných odlišuje v tom, že se při výběru vhodných projektů zaměřuje převážně na ty menší, které by jinde měly jen nepatrnou šanci uspět. Při nastavování fungování fondu banka vyšla z toho, že sami zaměstnanci mnohdy nejlépe vědí, kdo v jejich okolí potřebuje pomoc.

“Při rozhodování o přidělení financí z fondu nevidíme jen popis projektu na papíře, ale zajímají nás příběhy konkrétních lidi, které podporujeme. Naposledy jsme na příklad bezmála třicítku dětí poslali na letní tábor, nakoupili speciální tříkolky pro zdravotněpostižené studenty Odborného učiliště Cvrčovice nebo sponzorovali tři monitorovací přístroje Babysense II pro Dětskou kliniku FN Brno. Ukazuje se, že i malá částka může přinést velkou změnu k lepšímu. Má to podle nás větší smysl než věnovat velké částky téměř anonymním projektům. Jednou podpořené projekty také sledujeme dlouhodobě. Zajímá nás, jak přesně peníze pomohly a co by se ještě dalo vylepšit při dalším rozdělování finančních prostředků,” uvádí Tomáš Repka z oddělení Komunikace.

Zelená je ve Sberbank nejen barva loga, ale také přístup banky k životnímu prostředí. Banka vysadila les v Podještědí nedaleko Českého Dubu a další připravuje v Beskydech. A to nejen díky finanční podpoře fondu, ale také dobrovolnické práci zaměstnanců banky.

„Budeme rádi, pokud se nám fond podaří dále rozvíjet a podporovat stále více aktivit. Proto bychom ocenili i  zapojení široké veřejnosti, prostě každého, kdo rád mění věci k lepšímu. Navíc se příspěvky do fondu dají odečíst z daní,“shrnuje Tomáš Repka důvody, proč do fondu přispívat. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.