Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

Na regionálních trzích pohoda, jazz

Investice 23.10.2018 | 17:27 0 Komentářů

Na regionálních trzích byla dnes patrná absence zajímavějších údajů. Impulzy tentokrát nepřicházely ani z eurodolarového trhu. Ze středoevropských měn posílila pouze česká koruna, která si připsala 0,2 % a dostala se tak na úroveň 25,79 CZK/EUR.

Koruně nahrál Mojmír Hampl, který prohlásil, že by sazby měly být výše, než v současné době jsou. Zbytek regionu měl tendenci mírně oslabovat. Ztráty však nedosahovaly ani úrovně 0,1 %. Polský zlotý se v odpoledních hodinách pohyboval na úrovni 4,300 PLN/EUR, maďarský forint na úrovni 322,9 HUF/EUR.

Důvěra v domácí ekonomiku se drží na vysokých úrovních

V Česku bude zítra zveřejněn říjnový konjunkturální průzkum. Spotřebitelská důvěra se stále drží poblíž historicky nejvyšších úrovní a ani říjen na tom pravděpodobně nic nezmění. Naopak důvěra průmyslníků je ohrožena nedostatkem výrobních kapacit, na který narážejí. Růstu důvěry ve stavebnictví by nemělo stát nic v cestě. Poptávka po rezidenčním bydlení stále převyšuje nabídku, rozjelo se inženýrské stavitelství, firmy investují i do výstavby nových výrobních prostor.

JANA STECKEROVÁ, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.