CZK/€ 24.660 +0,26%

CZK/$ 23.004 -0,30%

CZK/£ 28.759 -0,86%

CZK/CHF 23.868 +0,07%

21. 01. 2022

0 komentářů

Na lyže s helmou, pojištěním odpovědnosti a bez alkoholu. Itálie zavedla nová pravidla pro zimní sporty

 

1. ledna 2022 vstoupil v Itálii v platnost nový zákon týkající se lyžování a snowboardingu. Ti, kteří chtějí sportovat v italských lyžařských střediscích, musí mít povinně sjednáno pojištění odpovědnosti. Novinkou v zákoně je i povinnost nošení lyžařské helmy u osob mladších 18 let. V Itálii také hrozí za postih za lyžování pod vlivem alkoholu. 

Itálie je podle průzkumu pro ERV Evropskou pojišťovnu po Rakousku druhou nejoblíbenější zimní destinací Čechů.

Povinné pojištění odpovědnosti

Ti, kteří chtějí sportovat v italských lyžařských střediscích, musí mít povinně sjednáno pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škody, které způsobí třetím osobám. „Na vyzvání také musí prokázat, že toto pojištění mají, což bude nastávat nejčastěji při nákupu skipasu. Při nedodržení této povinnosti může být udělena pokuta až 150 euro,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny. Zároveň se nově mění i to, že v případě kolize a nemožnosti určit viníka srážky, za ni mohou stejnou měrou všichni účastníci.

ERV Evropská již řadu let nabízí pojištění v rozsahu, který zahrnuje také pojištění odpovědnosti. Klienti, kteří mají sjednáno pojištění, které se vztahuje i na zimní sporty (např. MultiTrip Premium), nebo mají připojištění zimních či rizikových sportů (např. k pojištění SingleTrip), vztahuje se toto pojištění odpovědnosti také na jejich zimní sportování. „Aby klienti mohli jednoduše prokázat, že jejich pojištění splňuje nové požadavky, upravili jsme některé dokumenty v anglické verzi,“ říká Vlastimil Divoký.

REKLAMA

Zákaz alkoholu na sjezdovce

Pokud u vás při lyžování namátková kontrola zjistí překročení hranice 0,5 promile alkoholu v krvi, čeká vás pokuta od 250 do 1000 euro, při překročení 0,8 promile pak půjde dokonce o trestný čin.

Povinná helma pro mladší 18 let

Další velmi důležitou změnou italské legislativy je povinnost nosit ochrannou helmu. Zatímco dříve povinnost platila pro děti do 14 let, nově se hranice posouvá až na 18 let. Za nedodržování pravidla hrozí pokuta v rozmezí 100 a 150 euro.

REKLAMA

Koronavirová opatření

V Itálii v současné době platí vícestupňový systém. Jednotlivé stupně – a tím i územní zóny – jsou označeny barevně. Pro bíle označené zóny stačí pro vstup na sjezdovku covidový certifikát, kterým lidé prokazují očkování, uzdravení z nemoci nebo negativní test. Pro lyžování v oranžových zónách pak už pouze negativní test nestačí a v červených zónách jsou lyžařské areály úplně uzavřeny.

Do 31. 1. 2022 se musí všichni přijíždějící z členských států antigenním testem ne starším 24h nebo PCR 48h, včetně dětí od 6 let věku. Očkovaní a uzdravení přijíždějící z EU nemusí po příjezdu do karantény.

Neočkovaní musí mít pro vstup na území Itálie test a musí se po příjezdu do Itálie podrobit pětidenní karanténě a na jejím konci opětovnému testu.

Každý cestující také musí před vstupem na území Itálie vyplnit a odeslat digitální elektronický formulář. 

Vlastimil Divoký, Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Inflace ohrožuje i pojištění

Dvojciferná inflace zbavuje lidi úspor na bankovních účtech. Ovšem zároveň zvyšuje cenu majetku. A ten by měl být dostatečně chráněn pojištěním. Jenže velká část Čechů majetek dostatečně chráněn nemá. Proč je potřeba pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat? A na co nezapomenout při uzavírání pojistky?

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 05. 2022

Pojištění a válka: co by se plnilo a co ne?

Není tajemstvím, že pojišťovny uplatňují výluky. Tedy, v pojistných podmínkách vyjmenovávají situace, při kterých by bylo plnění pojišťovny zamítnuto. Má se za to, že mezi takové výluky patří i různé extrémní situace jako jsou škody vzniklé následkem válek, vzpoury, povstání, stávek, terorismu, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.