Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

MPSV objevilo další problém v hospodaření

Investice 19.04.2018 | 11:32 0 Komentářů

Ministerstvo práce a sociálních věcí musí reagovat na další negativní zjištění, na které upozornila řada kontrol, jak interních, tak i ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Z dosavadních zjištění se lze domnívat, že bývalé vedení resortu po sobě zanechalo celou řadu problematických projektů, které je nyní nutné neprodleně řešit, aby státu nevznikala další škoda většího rozsahu.

„Po předchozím vedení řešíme celou řadu problémů. Teď už plně chápu konstatování NKÚ, že účetnictví MPSV je netransparentní a neprůkazné,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

Předmětem dalšího podání jsou zakázky „Služby systémové integrace MPSV“ a „Manažerský informační systém MPSV“. Nejvyšší státní zastupitelství ČR obdrželo od resortu práce a sociálních věcí další oznámení na podezření ze spáchání trestného činu. Toho se nejspíš podle ministerstva dopustil zatím neznámý pachatel sám nebo za pomoci jiných osob při správě majetku České republiky svěřeného MPSV. Tato osoba nebo osoby se v postavení takzvaného příkazce finančních operací dopustila nebo dopustily pochybení při zadávání zakázek.

„MPSV mohla vzniknout další škoda značného rozsahu, protože na „Služby systémové integrace MPSV“ a „Manažerský informační systém MPSV“ nebyla provedena dostatečná předběžná finanční kontrola,“ doplnila ministryně Němcová.

Toto trestní oznámení navazuje na předchozí trestní podání k Nejvyššímu státnímu zastupitelství. To se týkalo skartace a ekonomického softwaru. Vzhledem k probíhajícímu šetření není možné k podanému trestnímu oznámení poskytovat další informace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.