Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Motýlek pro život pomohl kardiakům a překonal světový rekord

Praha, 28. listopadu 2019; Allianz pojišťovna byla partnerem druhého ročníku charitativní akce s názvem Motýlek pro život, kterou pořádal Czech Bow Tie Club. Pod oficiální záštitou rektora ČVUT se jí zúčastnily VIP osobnosti z řad kultury, akademické obce i podnikatelského prostředí, které se sešly, aby přispěly na dobrou věc.
Spolek Czech Bow Tie Club založil před pěti lety bývalý generální ředitel společnosti MARSH a současný vedoucí centrálního makléřského obchodu Allianz pojišťovny Luděk Menčík. Sdružuje lidi nosící motýlky nejenom na večerní akce, ale i normálně do práce. Patří mezi ně třeba přednosta kardiocentra IKEM profesor Jan Pirk.

„Zaměřili jsme se na pacienty, kteří čekají na transplantaci srdce a mají tzv. umělou mechanickou náhradu,“ vysvětluje Luděk Menčík. Jejich umělá srdce stojí dva miliony korun a zdravotní pojišťovny jim je proplácejí, ale baterie do nich, které přijdou na dvacet tisíc korun, už si musí zaplatit sami. „Takže slovo dalo slovo a začali jsme vybírat na ty baterie,“ dodává Menčík.

Že to byl krok správným směrem potvrzuje i profesor Jan Pirk, který poukazuje na to, že za tři roky už má mnohem více pacientů s umělým srdcem, než s transplantovaným. Motýlek pro život letos vybral 160 tisíc korun.

Během večera se představili také roboti z Centra robotiky a informatiky a došlo i k pokusu o překonání světového rekordu ve vázání motýlků na čas. Ten se opravdu podařil. Jeho novým držitelem se stal Ondřej Rabiňák, který deseti slavným figurantům zvládl uvázat motýlka za jednu minutu a čtyřicet pět vteřin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.