Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

MONETA se zapojí do vládního programu COVID II

MONETA Money Bank nabídne svým komerčním klientům financování provozních výdajů s 80% zárukou od státu. Dohodla se na tom s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, se kterou v nejbližších dnech podepíše smlouvu o poskytování záruk v rámci speciálního programu COVID II. MONETA se tak připojuje k vládnímu programu na pomoc živnostníkům a malým a středním podnikům, jehož spuštění je plánováno na 2. dubna.

„S Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou úspěšně spolupracujeme více než 10 let, v rámci rozvojových programů Expanze a Záruka jsme již profinancovali přes 800 projektů za 3,1 miliardy korun. Pomoc našim firemním klientům tedy v tomto smyslu chápeme jako zcela namístě, neboť díky ní budou moci živnostníci a firmy lépe překlenout toto těžké období a také si udržet své zaměstnance,“ uvedl v této souvislosti generální ředitel a předseda představenstva Skupiny MONETA Tomáš Spurný.

Záruka bude sloužit výhradně na provozní výdaje žadatelů, výše zaručovaných úvěrů bude limitována 15 miliony korun. Délka záruky pak bude tříletá a po tuto dobu budou mít klienti nárok na příspěvek na úhradu úroků ve výši až 1 mil. Kč, který jim bude zpětně vyplácet ČMZRB. Úvěr by tak primárně měl sloužit na úhradu mzdových nákladů, nájmu, energií a dalších provozních nákladů. „I díky naší dlouhodobé spolupráci s ČMZRB jsme schopni našim klientům nabídnout služby našich specializovaných bankéřů pro živnostníky a firemní klientelu, kteří mají s procesováním rozvojových programů rozsáhlé zkušenosti. Ti budou všem žadatelům k dispozici a s vyřízením žádosti jim pomohou,“ dodala mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

 

S žádostí o zvýhodněný úvěr v programu COVID II se mohou klienti obracet na svého bankéře nebo mohou kontaktovat specializované call centrum pro komerční klientelu na telefonním čísle 224 444 555.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.