CZK/€ 25.440 +0,26%

CZK/$ 23.453 +0,37%

CZK/£ 30.298 +0,39%

CZK/CHF 26.480 +1,03%

09. 07. 2024

0 komentářů

MONETA nabízí novou verzi krátkodobého cestovního pojištění

 

Měnící se trendy v cestování ovlivňují potřeby klientů v oblasti pojištění. MONETA proto přichází s novým krátkodobým cestovním pojištěním. Novinkou je zvýšení pojistných limitů, snížení spoluúčasti na storno poplatcích či zcela nová pojištění v rámci jednotlivých balíčků.  Pojištění lze sjednat plně online v mobilní aplikaci Smart Banka nebo na pobočkách banky.

Loading 

V posledních letech mezi klienty banky výrazně stoupla obliba kratších zahraničních výletů. Mnozí si raději svou dovolenou rozdělí na dva menší výlety, tento trend prodlužuje letní turistickou sezónu, která nyní trvá až do října. „V reakci na aktuální trendy v cestování jsme upravili možnosti našeho krátkodobého cestovního pojištění tak, aby co nejlépe vyhovovalo potřebám našich klientů,“ říká Tomáš Kapoun, senior manažer produktového týmu investic a pojištění MONETA Money Bank.

V minulých sezonách se navýšil počet klientů, kteří v zahraničí řešili složité zdravotní komplikace a těžké, někdy i fatální úrazy. „V rámci nového cestovního pojištění jsme proto zvýšili limity léčebných výloh, zubních ošetření, odpovědnosti, trvalých následků úrazu i smrti následkem úrazu,“ popisuje novinky Tomáš Kapoun. Součástí pojištění je nově také služba Virtuální ordinace, která klientovi umožňuje spojit se s lékařem v České republice pro konzultaci zdravotního stavu v režimu 24/7. V případě vybraných zemí pak může doktor zaslat pacientovi také e-recept.

Z důvodu měnící se demografie klientů cestujících do zahraničí byla nově prodloužena věková hranice pro sjednání produktu až do sta let. Změna nastává i pro těhotné ženy, které nyní pojištění kryje až do 30. týdne těhotenství namísto původních 24 týdnů.

Pro klienty může být zajímavé i pokrytí zcela nových rizik, například pojištění nevyužitých služeb či předčasného návratu, která pomohou s náklady na zaplacený hotel či letenku v případě, že by musel klient odcestovat z dovolené dříve. Řidiči mohou využít novou službu právní pomoci a kauce při dopravní nehodě.

REKLAMA

Užitečnou službou je i pojištění zpoždění zavazadel, případně zpoždění nebo zrušení letu. Pokud dojde ke zpoždění zavazadel nebo letu, dostane klient celou pojistnou částku bez dokládání obsahu zavazadla,“ dodává Tomáš Kapoun. Vítanou změnou pak bude pro mnoho klientů i snížení spoluúčasti na storno poplatcích, v některých případech dokonce až na nulu.

V rámci nového cestovního pojištění tak manželé se třemi dětmi zaplatí za týdenní dovolenou v Chorvatsku 574 korun, pokud zvolí variantu Rodina Evropa s denní sazbou 82 korun. Naopak dvě kamarádky cestující na tři dny do Říma zaplatí každá za pojištění 126 korun.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Na co se připojistit před cestou na dovolenou?

Součástí každé dovolené v zahraničí by mělo být kvalitní cestovní pojištění. Jednou z jeho nejdůležitějších součástí je kvalitní krytí léčebných výloh, které se vztahuje na úrazy a náhlá onemocnění. Kromě toho je dobré zvážit situace, pro které se vyplatí sjednání různých připojištění. Týká se to například cest do […]

Text: Redakce

03. 06. 2024

Rizika nového spoření DIP: Pozor na šmejdy, varují experti

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) představuje od prvního ledna nový způsob zajištění na penzi. Rozšiřuje tak okruh možností spoření na stáří o produkty bankovního a investičního typu. Stát tedy nově umožňuje čerpat daňovou podporu celkem na čtyři produkty. Ke stávajícímu penzijnímu připojištění a životnímu pojištění přibyl DIP a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *