Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

MONETA Money Bank poradí na Zemi živitelce se žádostmi do Programu rozvoje venkova

Banky 24.08.2017 | 15:05 0 Komentářů

„Páté kolo investičních žádostí je pro české zemědělce vhodnou příležitostí získat prostředky na další rozvoj svého podnikání, proto mu budeme na našem stánku na Zemi živitelce věnovat zvýšenou pozornost. Dotace mohou zemědělci využít například na pořízení investic do stájí a stájových technologií nebo vybraných strojů pro rostlinnou výrobu,“ vypočítává některé z možností Mojmír Severin, externí poradce pro sektor zemědělství a ekoenergii MONETA Money Bank.

Mojmír Severin dodává: „V nedávno zveřejněných dotačních pravidlech pro páté kolo vidíme změny oproti minulosti. Například přibyla preferenční kritéria reflektující aktuální témata, jako jsou sucho či africký mor u prasat. Dvanáct dřívějších preferenčních kritérií bylo naopak zrušeno. I s ohledem na tyto a další změny dotačního programu mají zemědělci nejvyšší čas začít s přípravou žádosti.“

MONETA Money Bank pomůže s dotacemi skrze službu EU Servis

Služba EU Servis od MONETA Money Bank nabízí žadatelům o veřejnou podporu komplexní poradenství při získávání a správě dotací včetně přípravy návrhu struktury financování předkládaných projektů.

V této oblasti banka úzce spolupracuje se spolehlivými partnery, kteří patří mezi nejvýznamnější poradenské společnosti v českém zemědělství. Ve spolupráci s nimi banka zajišťuje celkové řešení dotací zahrnující poradenství od přípravy projektu přes podání žádosti o dotaci až po zpracování a proplacení dotace. „Pro zemědělce je pohodlné řešit poradenství a úvěrování na jednom místě. Klient tak může například řešit časový nesoulad mezi okamžikem úhrady výdajů a proplacením dotace či financovat výdaje projektu, které nejsou kryté poskytnutou dotací,“ vysvětluje Mojmír Severin.

Vedle Programu rozvoje venkova banka zajistí klientům pomoc s vyřízením dotace úroků z programu Zemědělec od Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Pro zemědělce do 40 let věku je navíc dotace navýšena o 1 %. Zároveň banka zemědělcům zařídí i kompletní poradenství při žádosti a správě dotací ze strukturálních fondů Evropské unie.

Tisková zpráva MONETA Money Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.