Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

MONETA dokončila modernizaci své bankomatové sítě, 30 % tvoří vkladomaty

Banky 22.07.2021 | 11:53 0 Komentářů

Třicet procent veškeré bankomatové sítě Skupiny MONETA již tvoří vkladové bankomaty. Banka touto mohutnou plánovanou investicí chce podpořit především živnostníky a drobné podnikatele.

Vyslyšeli jsme přání našich klientů a bankomaty v rámci modernizace postupně nahrazujeme depozitními bankomaty. Rozumíme tomu, že mnoho živnostníků a drobných firem je potřebuje pro každodenní vklady svých tržeb a rozhodli jsme se jim proto vyjít vstříc,“ potvrdila záměr banky její mluvčí Zuzana Filipová.

Vkladomaty se MONETA rozhodla umístit především do lokalit, ve kterých v minulosti uzavřela svou pobočku a zároveň zde eviduje zájem ze strany živnostníků a drobných firem. Více než 90 % celé bankomatové sítě je přitom zároveň i plně bezbariérová.

Správnost rozhodnutí modernizovat bankomatovou síť postupným navyšováním vkladových bankomatů potvrzuje i neustále rostoucí objem vkladů: ke konci června letošního roku stoupl jejich měsíční objem
meziročně o 140 %. „Jen v posledním červnovém týdnu činil objem vkladů do bankomatů Monety 265 milionů korun,“ dodala Filipová.

Banka v loňském roce investovala do celkem 70 nových přístrojů, dalších 60 nejmodernějších modelů s velkoplošným dotykovým displejem pořídila letos.  Distribuční strategie banky zahrnuje v současné době 154 poboček a 555 bankomatů, digitální platformy Smart Banka, Internet Banka a Refinanso.cz a služby nabízené prostřednictvím webových stránek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.