Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

Co mohou investoři očekávat v roce psa?

Investice 14.02.2018 | 20:56 0 Komentářů

Čínský nový rok začne v pátek 16. února a vládu Kohouta přebere Pes. Rok 2017 byl pro čínské akcie velmi silný. Budou investoři v roce Psa štěkat nadšením nebo nešťastně výt? Dale Nicholls, portfolio manager Fidelity China Special Situations plc, nastiňuje své „top psy“ (dlouhodobé vítěze), „štěňata“ (nové příležitosti) a „zatoulané psy“ (znepokojující oblasti) pro následující rok.

Top pes (dlouhodobí vítězové) – spotřebitelské akcie

„Investice spojené se vzestupem čínské střední třídy pro mě zůstávají tím hlavním, na co se soustředím. Spotřebitelé vyžadují stále více od produktů a služeb a některé společnosti toho dokáží využít. Příkladem je pro mne China Medoing Auto,“ uvádí Dale Nicholls, portfolio manager Fidelity China Special Situations.

Tento holding, který si posledních pár let vedl velmi dobře a má podle Nichollse další potenciál. Je to prodejce vozů, jehož síť se neustále rozrůstá a který úspěšně převzal řadu slabších prodejců. Klíčový je pro něj prodej aut a uzavřel partnerství se značkami vysoké kvality jako Porsche a Lexus. Nicméně, co odlišuje China Medoing Auto od konkurence je přístup ke službám. Management se kromě na koupi vozu zaměřuje výrazně na skvělý poprodejní servis, a to mu spolu s dalšími službami, jako je financování přivádí vyšší a pravidelné toky peněz.

Štěňata (nové příležitosti) – farmaceutičtí distributoři

„Neustále hledám investiční příležitosti v sektoru zdravotnictví a farmaceutičtí distributoři se ukázali jako zajímavá oblast,“ upozorňuje Dale Nicholls. Značný dopad totiž mělo zavedení tzv. „dvoufakturové“ reformy, která odbourala prostředníky. Nyní jsou pro prodej léků třeba maximálně dvě faktury, jedna od výrobce pro distributora a další od distributora pro nemocnici.

„Vlastním Sinopharm, China Resources Pharmaceutical a Shanghai Pharmaceutical kvůli jejich rozsáhlé distributorské síti a poměrně hlubokým finančním možnostem. S regulačními změnami a následnou změnou ve struktuře průmyslu byla tato oblast trhem opomíjena, tudíž ocenění vypadá relativně atraktivně,“ doplňuje Dále Nicholls z Fidelity International.

Zatoulaní psi (oblast možného znepokojení) – developerské společnosti

Developerské společnosti čelí tvrdšímu prostředí. „Po několika letech příznivé politiky a obecně se zlepšujícímu prostředí trh s nemovitostmi v Číně velmi posílil. Nicméně každý cyklus jednou končí, transakcí ubývá a zásoby se zvětšují. Vláda dnes jasně zpřísňuje politiku ať již přes tvrdší pravidla hypoték, nebo restrikcemi pro lidi kupující další nemovitosti,“ vysvětluje Dale Nicholls a dodává: „Developeři viděli během posledních dvou let ceny svých akcií značně růst, ale teď jsou v relativně vysokých ohodnoceních.“

 

Tisková zpráva Fidelity International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.