Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Miss Universe a Miss USA zahájily výstavu diamantů závratných hodnot

Investice 07.11.2014 | 08:37 0 Komentářů

Exkluzívní výstavu diamantů dnes v Praze slavnostně zahájily Miss Universe Gabriela Isler a Miss USA Nia Sanchez.  Největším skvostem celé expozice je unikátní 64karátový diamant v hodnotě 16 milionů USD. Výstavu organizuje česká společnost Diamonds International Corporation (DIC). Jde o vůbec největší akci tohoto druhu pořádanou v Evropě. (Tisková zpráva: DIC)

„Na výstavě je k vidění přes 200 kusů volných diamantů, jejichž hodnota přesahuje 5,5 milionu USD. S unikátním 64karátovým diamantem tedy přesahuje jejich cena 21,5 milionu USD. Jde ale jen o hodnotu volných diamantů bez ceny luxusních diamantových šperků a diamantových hodin,“ uvádí předseda představenstva DIC Luboš Říha.

Lákadly diamantové výstavy jsou diamanty osazené v nádherných špercích, především pak volné diamanty různých velikostí, fascinujících barev, ale i diamanty, které prezentují různé typy brusů. K vidění je i řada luxusních diamantových setů, hodinek a originálních prstenů, které jsou výsledkem ruční řemeslné výroby. 

Pro návštěvníky je přichystána i široká paleta diamantů s váhou od 1 do 10 karátů různých parametrů. Dále jsou na výstavě i diamanty barevné, například 10,30karátový diamant v intenzívní žluté barvě, který byl vytěžen v Jižní Africe v roku 2013 a surovina puvodně vážila 28 karátů. Jeho hodnota je 400 tisíc USD. 

Diamantovou výstavu můžete navštívit v showroomu DIC v Široké 15, Praha 1 – Josefov. Otevřena je pro veřejnost denně až do 16. listopadu 2014 od 10:30 do 19.00. Neváhejte a přijďte si prohlédnout unikátní diamanty na této jedinečné akci pořádané v Evropě. 

Přiblížení exponátů:

Vrcholným kouskem je kámen, který překoná i 50karátový diamant z naší loňské výstavy. Tento skvost má velikost 64 karátů a jeho cena se odhaduje na 16 milionů USD. Barva, čistota i ostatní parametry jsou na nejvyšší možné úrovni – diamant je barvy D, čistoty FL (Flawless, tzn. perfektní uvnitř i na povrchu), v excelentních doplňkových parametrech a s nulovou fluorescencí. Tak jej ohodnotila renomovaná laboratoř GIA.

Nejhojněji je na výstavě zastoupen kulatý briliant (cca  200 ks), který je nejoblíbenějším tvarem pro investiční diamanty. Mezi ostatní brusy zastoupené na výstavě patří Cushion, kterému se také přezdívá „polštářek“, Radiant (v bílé i intenzivně žluté barvě). Lze si prohlédnout i několik diamantů brusu Emerald, a Oval, populární jsou i Princess, Heart (srdíčko) a Pear (kapka, hruška). Premiéru má na výstavě diamant netradičního tvaru, tzv. Heptagon, jehož název vychází z jeho sedmistranného tvaru.

Na své si přijdou i příznivci barevných diamantů. DIC představuje i dva desetikarátové intenzivně žluté diamanty. Oba byly vytěženy v bohatém místě na unikátní diamanty v Jižní Africe. Mají nulovou fluorescenci a byly vybroušeny v Antverpách, tedy ve městě, kde se sdružují nejlepší brusiči světa. Certifikovala je uznávaná americkou laboratoří GIA.

Větší z nich váží 10,30 karátů a jeho cena se odhaduje na více než 400 tisíc USD. Menší z nich je paradoxně ještě o více než 100 000 USD dražší. A důvod? U barevných diamantů záleží především na barvě, všechny ostatní parametry jsou barvě podřízeny. 

U barevných kamenů ještě chvíli zůstaneme, i když nepůjde o diamanty. Nezapomeňte si prohlédnout vitrínu s krásným 2,14 karátu velkým smaragdem, který je zasazen do prstenu z 18karátového bílého zlata, doplněný diamanty šperkařské kvality o celkové váze bezmála 0,7 karátu. Tento prsten pochází samozřejmě z dílny DIC a byl vyroben exkluzivně pro tuto výstavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.