Neděle 18. listopadu. Svátek má Romana.

Ministryně Maláčová jednala se zástupci seniorů o prioritách v oblasti seniorské politiky

InvesticePenze 15.08.2018 | 12:05 0 Komentářů

V úterý 14. srpna 2018 přijala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zástupce seniorských organizací, aby si vyslechla jejich názory a osobně jim představila svoje priority, které se týkají péče o seniory, proseniorské politiky a politiky stárnutí.

Ministryně zúčastněným zástupcům organizací Rada seniorů ČR, Senioři České republiky, Život 90 a Česká asociace pečovatelské služby zdůraznila svůj zájem o seniorskou problematiku a poukázala na přednosti vládního návrhu novely na zvýšení důchodů a vysvětlila nevýhody, které vidí v návrhu senátorském. Zúčastnění se shodli, že je třeba dále rozvíjet oblast zdravotně-sociálního pomezí, která se seniorů týká, ale také oblast neformální péče a dobrovolnictví. Zástupci seniorů také upozornili ministryni, že by měl stát lépe využívat aktivního potenciálu této skupiny obyvatel.

Ministryně Jana Maláčová přítomné ujistila, že se bude výrazně angažovat v oblasti zlepšení podmínek života pro české seniory a seniorky a přislíbila svoji věcnou spolupráci se všemi aktivními partnery z této oblasti. Na závěr se ministryně se zástupci seniorů dohodla na pravidelném čtvrtletním setkávání.

Tiskové oddělení MPSV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.