Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Ministerstvo práce a sociálních věcí jednalo se zástupci Výboru pro sociální politiku

Investice 11.01.2018 | 13:57 0 Komentářů

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová dnes přivítala v budově MPSV členy sněmovního výboru pro sociální politiku. Programem setkání bylo představení vedoucích pracovníků resortu, tedy náměstků a ředitelů přímo řízených organizací. Zároveň byli členové výboru seznámeni s detailní činností jednotlivých sekcí ministerstva.

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová představila svoji vizi otevřené spolupráce a komunikace mezi Výborem pro sociální politiku, jejich jednotlivými členy a MPSV. Dále se projednával aktuální stav řešení informačních technologií v resortu MPSV a změny v organizační struktuře České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) či změny v lékařské posudkové službě.

„Je mi potěšením přivítat na půdě Ministerstva práce a sociálních věcí zástupce sociálního výboru a představit jim agendu svých kolegů. Důležité je odstranění bariéry a nastavení intenzivní spolupráce se sociálním výborem,“ řekla ministryně Němcová a doplnila, že je nutné uklidnit napjatou situaci, která panovala mezi výborem a dřívějším vedením ministerstva.

Setkání se také zúčastnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který zmínil představu úzké spolupráce mezi rezorty Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva práce a sociálních věcí, a zároveň mezi samotným Výborem pro zdravotnictví a Výborem pro sociální politiku Poslanecké sněmovny.

Výbor pro sociální politiku projednává v rámci své činnosti především legislativní návrhy v gesci MPSV, ale i jiných gestorů, jejichž návrhy se týkají sociální oblasti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.