Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Mimostátní financování sportu? Volejbal a UNIQA připravily projekt na podporu klubů

Získat prostředky pro rozvoj sportu v České republice není jednoduché. Státní podpora je v této oblasti podstatná, bohužel však nestačí. A tak Český volejbalový svaz společně se svým generálním partnerem UNIQA pojišťovnou přišel s inovativním projektem – „Podpoř svůj klub“. Jak funguje? Po uzavření on-line pojištění UNIQA se 10 % z částky pojistného připíše na konto vybraného klubu. „Projekt jsme rozjeli po několikaměsíčním testování a už nyní víme, že jsme se vydali správným směrem. Zájem o tento druh podpory stoupá,“ prohlásila Martina Macášková z marketingového oddělení Českého volejbalu.

Sjednat si povinné ručení, pojištění majetku, cestovní pojištění nebo úrazové pojištění – a ještě k tomu podpořit svůj oblíbený sportovní klub. To nově nabízí affiliátní program, do kterého se mohou zapojit všechny zaregistrované volejbalové kluby ČVS. V této podobě funguje už měsíc, a to na webové stránce www.podporsvujklub.com. „Velice nás těší, že křivka návštěvnosti stále stoupá. Během pár týdnů bylo sjednáno pojištění za desítky tisíc korun. Pořád jsme však v režimu start-upu,“ dodala Martina Macášková.

S nápadem přišel předseda volejbalového svazu Marek Pakosta společně s generálním ředitelem UNIQA pojišťovny Martinem Žáčkem. Hlavní vizí bylo zejména podpořit mládežnické kategorie, které na finanční prostředky složitě dosahují. „Jsme rádi, že náš partner UNIQA pojišťovna zahrnula do on-line portfolia cestovní pojištění. Tento produkt potřebuje několikrát v roce snad každý, tak proč se nepojistit přes web www.podporsvujklub.com a tím přispět do kasičky klubu, kterému dotyčný fandí,“ vysvětlovala výhody Martina Macášková.

S volejbalem jsme jako generální partner propojeni úzce už devátý rok. Projekt Podpoř svůj klub je vzájemnou aktivitou, známou jako peer to peer pojištění. Věříme, že i touto cestou můžeme významně přispět k lepšímu zázemí zejména pro začínající volejbalisty, a tedy k úspěšné budoucnosti celého tohoto sportu,“ prohlásil Martin Žáček, generální ředitel UNIQA.

Zejména ve Finsku nebo Švédsku je to běžná praxe – komerční firmy podporují sportovní kluby nebo tělovýchovné jednoty, které se starají o sportování dětí. V České republice je akce podporsvujklub.com jednou z prvních aktivit tohoto druhu. „V zahraničí jsem podobné projekty viděl. Myslím, že je to dobrý nápad a předem děkuji všem, kteří se zapojí. Tímto způsobem mohou pomoci svému oblíbenému klubu, protože pro sport je každá kačka dobrá,“ prohlásil Matyáš Démar, reprezentační nahrávač a hráč Lvů Praha.

Nejaktivnějším klubem v tomto projektu je momentálně SK Kometa Praha. Počtem členů patří mezi středně velké, navíc zastřešuje i sitting volley, což je volejbal pro handicapované.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.