Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Mibcon za 20 let vyrostl v silnou IT skupinu

Investice 16.11.2018 | 16:59 0 Komentářů

Společnost Mibcon, jedna z nejvýznamnějších českých poradenských společností v oblasti podnikových IT řešení, slaví 20 let na trhu. Za tu dobu ušla cestu od party několika nadšených konzultantů až ke společnosti, která zaměstnává okolo 150 lidí, pracuje pro největší světové firmy, spolupracuje s dynamickými startupy, do byznysu zavádí nové technologie a stále hledí daleko do budoucna. Od roku 2010 vzrostl obrat Mibconu ze 190 na 345 miliónů Kč a v loňském roce obsloužil 120 zákazníků.

Mibcon se dnes věnuje digitální transformaci firem, implementuje aktuální trendy jako je omnichannel, učí firmy pracovat s daty o zákaznících, velkým e-shopům optimalizuje logistiku, ale pracuje i na projektech chytrých továren či internetu věcí.

Mibcon po svém vzniku roku 1998 navázal spolupráci se společností SAP a již několik let je s ní na nejvyšší úrovni partnerství. Dnes však již má v nabídce i nové vlastní produkty postavené na open source.

„Jsem přesvědčený, že dvacetiletá cesta Mibconu je úspěšná také proto, že od začátku klade důraz na vyvážení pracovního a soukromého života. Jsme si vědomi, jak psychicky náročná někdy práce v našem oboru je, a proto co nejvíce podporujeme všechny členy týmu, aby se nejen v práci, ale i mimo ni, cítili v pohodě,“ prozrazuje Ondřej Dědina, generální ředitel Mibconu. „Řada z nás má pozitivní vztah ke sportu a outdooru, což je na atmosféře v Mibconu znát. V duchu fair play se chováme i na projektech. Když to jde, jezdíme do práce na kole, což nám i vyneslo ocenění pražský Cyklozaměstnavatel roku,“ dokresluje Ondřej Dědina.

Mezi zajímavé klienty Mibconu patří například ČEZ, SIKO Koupelny, Škoda Auto, České Radiokomunikace, Telefonica O2 nebo Zoot.cz. Firma se zároveň aktivně zajímá o nové trendy v IT přímo u zdroje – vstupuje do start-upů, spolupracuje s vysokými školami a neustále tak formuje vizi, jaký bude trh budoucnosti.

Skupina MIBCON aktuálně sdružuje celkem 7 společností: MIBCON, MIBCON SK, MIBCON NDC, Designeo Creative, Greensoft, SGEN it a MIBCON DIMA. Dále je MIBCON menšinových účastníkem ve start-upu 33A+ zaměřujícím se na Internet věcí.

Tisková zpráva společnosti MIBCON

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.