Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

MetLife podporuje hnutí Speciálních olympiád

Nadace MetLife uzavřela v regionu EMEA (Evropa, Střední Východ, Afrika) partnerství s mezinárodním hnutím Speciálních olympiád, které sdružuje sportovce s různými formami mentálního postižení. Společné akce ve 26 zemích napříč regionem proběhly v rámci dobrovolnického týdne MetLife, který začal 23. května. V České republice se MetLife zapojil do celodenní fotbalové akce pro zhruba čtyři desítky mentálně postižených dětí z různých částí ČR, které minulý čtvrtek uspořádalo České hnutí speciálních olympiád společně s Fotbalovou asociací ČR a SK Čechie Smíchov. Aktivně se zapojilo na 15 zaměstnanců MetLife.

V průběhu dopoledne děti za asistence zaměstnanců MetLife, hráčů SK Čechie Smíchov a hráčů Speciálních olympiád absolvovaly několik fotbalových tréninkových disciplín – vyzkoušet si mohly například člunkový nebo padákový běh, kličkování s míčem a střelbu na bránu. Do té se jako brankář postavil také oblíbený maskot MetLife, plyšový pejsek Snoopy. V odpolední části měly děti možnost prohlédnout si nové sídlo Fotbalové asociace ČR, kde se setkaly s českým fotbalovým reprezentantem Václavem Pilařem. Součástí dne byl i fotbalový zápas mezi zaměstnanci MetLife a světovými vicemistry ze Světových letních her Speciálních olympiád z Los Angeles 2015.

„V rámci našich společensky odpovědných aktivit se snažíme podporovat takové projekty a organizace, se kterými můžeme spolupracovat aktivně, zapojit naše zaměstnance a pomáhat tak, aby to mělo reálný efekt. Spolupráce se Speciálními olympiádami toto splnila do posledního puntíku. Fotbalový den s dětmi jsme si moc užili a těšíme se, že si podobnou akci opět zopakujeme,“ řekla Tereza Kůželová, tisková mluvčí pojišťovny MetLife.

 „Díky podpoře organizací jako je Fotbalová asociace ČR a pojišťovna MetLife se nám daří dát mentálně postiženým dětem šanci rozvinout lásku ke sportu, pravidelně se mu věnovat a v budoucnu například i získat další významné mezinárodní úspěchy, které by navázaly na druhé místo našeho týmu na Světových letních hrách v Los Angeles 2015,“ dodává PhDr. Martina Středová, ředitelka Českého hnutí speciálních olympiád, zapojeného do celosvětového hnutí Special Olympics International.      

O hnutí Speciálních olympiád

Program Speciálních olympiád založila na sklonku 60. let minulého století v USA Eunice Kennedyová–Shriverová, sestra prezidenta Johna F. Kennedyho a uvedla tak v život myšlenku sportování jako prostředku rozvoje osobnosti a integrace lidí s mentálním postižením. Mezinárodní program sdružuje více než čtyři milióny členů v takřka 180 členských státech a od roku 1988 je přidruženým členem Mezinárodního olympijského výboru. V České republice je více než 140 klubů, které sdružují na 2 500 členů. Čestným předsedou hnutí je pan Vlastimil Harapes a patronkou Martina Dlabajová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.