Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

mBank ve 2. čtvrtletí 2015 dále posilovala, půjčky vzrostly téměř o polovinu

Banky mBank 10.08.2015 | 10:09 0 Komentářů

Internetová mBank v průběhu 2. čtvrtletí prodala více půjček a hypoték. Meziročně vzrostl objem půjček poskytnutých mBank v České republice o 46 %, hypotéky pak narostly o 29 %. Druhé čtvrtletí banka uzavřela s celkem 542 000 zákazníky.

mBank současně vzrostl čistý bankovní výnos, a to ve srovnání s 1.čtvrtletím letošního roku o 4 %, přičemž dosáhl výše 187 milionů korun. Zisk mBank před zdaněním byl v uplynulém kvartálu 50 mil. Kč. „V prvním pololetí letošního roku jsme naši komunikaci zaměřili primárně na úvěrové produkty, tedy na spotřebitelské úvěry a na hypotéky. To se projevilo na zájmu našich klientů a objem nových půjček narostl opravdu dynamicky, a to meziročně téměř o polovinu. Vzhledem k výhodným a navíc garantovaným sazbám se také výrazně navýšil objem nových hypoték,“ říká PawełKucharski, generální ředitel mBank pro Českou republiku.

Během prvního půlroku 2015 se pro mBank rozhodlo 21 tisíc nových klientů, přičemž více než 11 tisíc jich přibylo během 2. čtvrtletí. Do konečného počtu 542 000 zákazníků se promítl pokračující pozitivní efekt uzavírání neaktivních účtů. Během první poloviny roku tak dále posiloval podíl klientů, kteří produkty a služby mBank aktivně využívají. “Podle výzkumu srovnávajícího využívání služeb jednotlivých bank je mBank mezi novými bankami na špici v podílu klientů,“ vysvětluje Paweł Kucharski a dodává: „Dále jsme rozšířili možnosti mobilního bankovnictví, a to především o čtečku QR kódů. V průběhu druhé poloviny letošního roku pak představíme další nové produkty a plánujeme se dále zaměřit na rozvoj prodejních a distribučních kanálů.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.