Neděle 01. listopadu. Svátek má Felix.

mBank slaví rok plateb po Evropě zdarma

Banky mBank 08.10.2013 | 12:19 0 Komentářů

Právě jeden rok mohou zákazníci mBank využívat možnosti zasílání či přijímání bezhotovostních plateb v eurech tzv. SEPA plateb zcela bez poplatků. mBank tak jako jediná banka na českém trhu nabízí tuto službu bezhotovostních plateb v eurech v rámci 27 států Evropské unie, Švýcarska, Lichtenštejnska, Norska, Islandu a Chorvatska zcela zdarma. 

 „Za rok naši zákazníci provedli více než 34 000 odchozích a příchozích SEPA transakcí. Do oběhu se tak dostalo celkem přes 18 miliónů eur, tedy zhruba 461 milionů korun. Peníze kolovaly především mezi sousedními státy, přičemž nejvíce plateb bylo posláno do Německa. Za rok tak mBank svým zákazníkům ušetřila na poplatcích 1,7mil. Kč,“ dodává Ivana Vejvodová, manažerka komunikace mBank ČR.

Výhodou SEPA plateb je kromě ceny především rychlost zúčtování a zpracování. SEPA platby jsou vyřízeny ještě týž den v případě, že byl platební příkaz podán v pracovní den do 14:30hod. nebo následující pracovní den v případě, že byl příkaz k platbě podán po 14:30hod. Příchozí SEPA platby jsou připsány ve prospěch účtu příjemce nejpozději do konce pracovního dne, ve kterém mBank přijala platbu na svůj účet.

Navíc občanům a podnikatelským subjektům ze zemí patřících do oblasti SEPA stačí pouze jeden bankovní účet, mKONTO, ze kterého mohou platby odesílat nebo je na něj přijímat. Platby probíhají stejným způsobem a za stejných podmínek, ať se jedná o platbu vnitrostátní nebo mezinárodní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.